Ev Aksesuarları

En İlginç 20 Kendin Yap Fikri

Kendin yap akımı yurt dışında do it yourself projeleri adı altında yayılmaya başladı. Kısa bir süre içinde tüm dünyaya yayılan bu akım kıyafetlerden ev eşyalarına, dekorasyon malzemelerinden oyuncaklara kadar her alanda uygulanabilmekte. Belirli yöntemleri izleyerek yapılan en ilgin yirmi kendin yap fikrini sizler için bir araya getirirken, bunların nasıl proejelendirildikleri ve atık malzemelerin yenden hayata kazandırıldıklarını da incelemiş olduk. Aslında toplum ekonomisine katkısı olmayan ev hanımlarının daha aktif olabilmeleri ve atık malzemelerin değerlendirilmesi fikri ile ortaya çıkan bu akım kendi halinde ayrı bir sektör oluşturmaya başladı bile.

Evde kendin yap projeleri

Evde kendin yap projeleri hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey atık malzemeleri ya da kullanılmayan ürünleri bir araya getirmek. Ardından yapıştırıcılar, minik kurdeleler ve hazırlamak istediğiniz ürüne göre malzemelere ihtiyacınız olacak. Evde kullanılmış atılmak için bekleyen plastik şişeleri çok çeşitli şekillerde kendin yap fikri haline getirebilirsiniz. Ortasından keseceğiniz bu şişeleri büyük bir kısmı yanmış ve bitmiş artık kullanılmaz hale gelmiş mumlar için süs mumluk yapabilirsiniz. Şişeleri ojeleriniz ile ya da kullanılıp arta kalmış boyalar ile boyayabilir üzerine şekiller yapabilirsiniz.

Bir doğum günü partisinden arta kalan balonlar sınmaya başlar zamanla. Bu balonları da süsleme aracı olarak kullanabilirsiniz. Balonların boyutuna uygun cam ya da plastik şişeleri bu balonların içerisine geçirerek sanki süslü balonlar şişelerin kendi deseniymiş gibi gösterebilirsiniz.

Cam şişeler ile kendin yap fikirleri

Boş süt şişelerini ya da su şişelerini kullanarak hazırlayabileceğiniz mumluklar, ipli dekoratif şişeler evin her yerine mükemmel uyum sağlayacaktır. Salonunuzda perdelerinizin ya da koltuklarınızın renginde parlak ipler ile süslenmiş cam şişeleri vazo olarak kullanabilirsiniz. Ipleri alın ve hafif bir yapıştırıcıya batırarak şişenin etrafında çevire çevire sarın. Bu ipler birbirine yapışarak şişenin etrafında da kalacaktır. Sonrasında cila ile üzerinden geçebilir ve bu iplere parlaklık verebilirsiniz. En başta ipleri hazırlarken ipleri yapıştırıcı ve sime batırarak da simli ipler hazırlayabilirsiniz. Içine bir tane uzun saplı bir çiçek koyabilir, şişenin büyüklüğüne göre ağız kısmını ayarlayarak daha fazla çiçek ile de süsleyebilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için atık malzemelerden neler yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir