Genel Dekorasyon

En Güzel Dekorasyon Örnekleri

Yeni bir ev aldıysanız veya uzun yıllardır yaşadığınız evinizi yenilemeyi düşünüyorsanız, en güzel dekorasyon önerilerine ihtiyacınız var demektir. Nasıl ki giyim modası her sene değişiyorsa ev dekorasyon modası da belirli dönemlerde çıkan yeni akımlar sayesinde değişime uğruyor. Bu yazımızda, ev dekorasyonunda trend olan minimalist dekorasyon tarzı hakkında en güzel dekorasyon resimleri ile birlikte bilgi vermeye çalışacağız.

Minimalizm sözcüğü Fransızca “minimum” kelimesinden türemiştir. Minimum ise; bir şey için gerekli en az ya da en küçük miktar anlamına gelmektedir. 1960’larda meydana çıkmış bir akım olan Minimalizm, “Less is more” (az çoktur) anlayışıyla birebir uyuşmaktadır. Minimalizmin mimariyle bulaşması ise 1980’li yıllarda bazı moda tasarımcıları ile mimarların ortaklaşa gerçekleştirdikleri butik tasarımları ile Londra ve New York’ta gündeme gelmiştir.

Günümüzde popülerliği artan minimalist dekorasyon kısaca, az eşyanın, az karmaşanın olduğu, beyaz ve tek rengin hakim olduğu, saflık ve bolca boş alanın hakim olduğu bir ev dekorasyon tarzıdır.

İşte minimalist tarzda dekore edilmiş 2016 en güzel dekorasyon fikirleri.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir