Banyo Dekorasyon

Doğal Taş Banyo Modelleriyle Yapılan Dekorasyonlar

Yapı malzemelerinin en kullanışlı, en sağlıklı ve bir çok kişiye göre en estetik olanlarından taşları evimizin her yerinde farklı şekillerde kullanıyoruz. Mermer gibi büyük taşları ağırlıklı olarak mutfaklarda tezhah,banyolarda küvet veya lavabo olarak kullanıyoruz. Mimari özelliklerine bağlı olarak farklı yapılarda ve şekillerde de mermerlerin kullanıldıklarını biliyoruz. Doğal taşların hem dekorasyon malzemesi hem de yapı malzemesi olarak kullanıldığı asıl yerler ise banyolardır. Doğal taş banyo modelleri en çok tercih edilen banyo tiplerinden bir tanesidir. Bu taşların yazları serin kışları ılık bir ortam sağlaması, estetik görünümden ziyade daha büyük bir tercih sebebidir. Doğal taşların temel yapı malzemesi olarak kullanılması dışında yapı malzemesi olarak kullanıldığı banyolarda iki tip taş vardır. Birincisi belirli şekillere getirilmemiş tamamen doğal taşlar. Ikincisi ise daha çok şekil verilmiş, düzgün şekilli birbirine kenetlenebilir taşlar. Kullanmak istediğiniz taşa göre dekorasyon tarzı belirlemeniz gerekir. Bizler de doğal taş kullanarak banyo dekorasyonu yapmak isteyenler için farklı özelliklerdeki taş dekorasyon örneklerini bir araya getirdik.

Banyo dekor taşları

Dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan banyo dekor taşları ve yerleşimi konusunda farklı tarzlar vardır. Bunların başında en ilgi gören tarz olan kuru duvar veya kuru taş yerleşimi tarzı vardır. Bu tarz yurtdışında ingilizce ismi ile dry stone tarzı olarak adlandırılır. Aslında dry stone kuru taş demektir. Bu taşların yerleşim özelliği, birbirine uyumlu şekilleri olan ve duvara tıpkı puzzle gibi yerleştirilebilen taşlar olmasıdır. Ayrıca taşları birbirine tuttururken fazla malzeme kullanılmaması, taşların arasında herhangi bir dolgu malzemesi görülmemesi bu dekorasyon tarzının belirgin özelliklerindendir. Tüm renk tonlarındaki doğal taşlar ile yapabileceğiniz bu dekorasyon oldukça şık ve sakin bir duruşu olan dekorasyondur. Ingiltere ve iskoçya gibi ülkelerde çok eski zamanlardan beri normal duvar yapısı olarak da kullanılan bu teknik bizim ülkemizde daha çok bahçe duvarı yapımında kullanılmaktadır.

Doğal taş banyo uygulamarı içeriğimizde verdiğimiz bilgileri ve örnekleri de inceleyerek bu konuda tam kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir