Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda Mor Renk Nasıl Kullanılır

Antik çağda Fenikeliler mora oldukça fazla anlam yüklemişlerdir. Örneğin patlıcan moru ticareti simgeleyen bir renkti. Bu nedenle mor, gücü, zenginliği, yüksek değeri ifade etmiştir her zaman.

Ayrıca Roma imparatorlarının odalarının dekorasyonunda mor renk kullanılırdı. Günümüzde de mor mobilyalar anlam olarak zenginliği ifade etmektedir. Bu nedenle mor renginin girdiği her alan zengin bir görüntüye kavuşurur.

Ağır ve zengin görüntüsü nedeniyle önceleri modern mobilyalarda çok fazla tercih edilmeyen mor renk, artık farklı tonlardaki kombinasyonları ile modern dekorasyonunda vazgeçilmez renklerinin arasına girmiştir.

Mor renk kullanmaya karar verdiğinizde öncelikle nasıl bir tema üzerine gideceğinize de karar vermelisiniz. Ana renginiz mi mor olacak yoksa vurgulayıcı renk olarak mı moru kullanacaksınız???? Bunun cevabını verdikten sonra işiniz oldukça kolaylaşacak.

Eğer çarpıcı bir görüntü istiyorsanız tamamlayıcı olarak canlı ve parlak mor tonlarını kullanarak istediğiniz etkiyi yakalayabilirsiniz.

Temel renginiz mor olacak ise tek bir tonda sabit kalmak yerine, morun farklı tonlarını kombine ederek daha ferah ortamlar elde edebilirsiniz.

Ayrıca vurgulamak istediğiniz alanlarda beyaz renk ile moru birleştirirseniz, çok daha etkileyici ortamlara sahip olursunuz.

Gri, siyah gibi koyu tonlar her zaman mor renk ile mükemmel uyumlu görünürler.

Sizde kendi evinizde mor renkler ile dekorasyon oluşturmak istiyorsanız resim galerimizi gezerek çok güzel dekorasyon fikirleri elde edebilirsiniz.

Mor Renk İle Dekore Edilen Alanlar Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir