Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda Canlı Renkleri Kullanmaktan Korkmayın

2014 yılı dekorasyonunda canlı renkler  ön planda. Yani 2014 yılı dekorasyon trendi canlı renkler diyebiliriz.Canlı renkleri kullanmayı sevenler için iyi bir haber olsa da bu renkleri kullanmanın biraz cesaret gerektirdiğini söylebiliriz. Peki bu cesur renkler nasıl kullanacağız .Dekorcenneti.com olarak sizlere bu renkleri nasıl kullanmanız gerektiğinin ipuçlarını vereceğiz ve  bir profesyonel gibi cesur renkleri bir arada kullanabileceksiniz.

Bir Renk Kombinasyonuna Karar Verin 

Bir veya iki tane canlı renk bir oda için genellikle yeterli sayıdır. Siyah, kesinlikle cesur ve sofistike bir dekorasyon için var edilmiş, ama çok fazla kullanımı hoş olmayan ortamlar ortaya çıkartır bu nedenle siyahın kullanımı belirli sınırlar içinde olması gerekir. Ayrıca, siyah-beyaz kombinasyonu her ne kadar klasik de olsa cesur ve bir o kadar da güvenlidir, başka renk kombinasyonu da gerektirmez.

Renklerinizi belirlerken  bazı temel kuralları akılda tutmak yararlı olur. İlk olarak, tamamlayıcı renkleri iyi bilmeniz gerekir, kırmızı ve yeşil, sarı ve mor, mavi ve turuncu bir arada kullanıldığında mükemmel sonuçlar doğururlar. Yani zıt renkler dediğimiz renk uyumlarıdır. Örneğin bir fıstık yeşili ile turkuaz aynı alanda mükemmel uyum oluştururlar.

Bir Odak Noktası Belirleyin

Odanızda vurgulamak istediğiniz bir odak noktası belirleyin ve bu noktada koyu renkler kullanın. Örneğin bu resimde ki gibi saks mavisi duvar çarpıcı bir görüntü sergilerken fuşya renk dresuar o duvarı daha da ayrıcalıklı kılıyor.

Yada soft renklerde dekore edilen bir oda da canlı bir renkte berjer kullanarak ta bu etkiyi yakalayabilirsiniz.

Canlı Renkleri Odanızın Genelinde Kullanın

Beyaz duvarlar, açık renkli bir zemin ve yine beyaz koltuklar odanızın temelini oluştururken yastık, berjer ve perde gibi aksesuarlarda canlı renkler kullanın ve bunu odanın geneline yayın

Canlı renkleri seviyorsanız tamamen renkli bir dekorasyon oluşturmaktan da korkmayın.

 

Soft Renklerle Canlı Renkleri Dengeleyerek Kullanın

Doğal renkler ile canlı renkleri bir arada kullandığınızda bir birlerini dengeleyerek enfes bir görsel şölen sunarlar. Doğaya baktığımızda da bunu görürüz, ağaçların gövdeleri kahverengi, yaprakları yeşil ve çiçekleri ya da meyveleri rengarenktir. Soft kahverengi  canlı renkleri dengeleyerek bir uyum sağlar.Evinizi dekore ederken özellikle renkler konusunda doğadan ilham alınız.

Verdiğimiz ip uçlarını resimlerde görmek için lütfen galerimizi ziyaret ediniz.

Renkli Dekorasyon Örnekleri Resim Galerisi 

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir