Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Trendleri

Sık sık değişen dekor trendlerine ayak uydurmak ve kendi evlerinize bunu uygulamak sanıldığı kadar kolay değildir. Bunu bildiğimiz için sizlere kolaylıkla ev dekorasyonunuza uyarlayabileceğiniz dekorasyon trendleri hakkında bilgi vermek istedik.

 

1. Metalik Dokunuşlar; Özellikle prinç ve bronz trend olsa da, ister yatak odanızda isterseniz mutfak musluklarında istediğiniz renk ( gri, altın v.b.) metal objelerek ekleyerek bu yılın trendine ayak uydurabilirsiniz. Bunu uygularken de abartıya kaçmamak için, küçük parçalarla dekorasyona başlayıp, yeterli gelmediği taktirde yenilerini ekleyebilirsiniz.

 

2. Yoğun Desenler; Çiçekli yastıklar, duvar kağıtları, koltuk kumaşları gibi aklınıza gelen her dekorasyon ürününde istediğiniz deseni kullanabilirsiniz. Çok bütçe ayıramam diyorsanız sadece küçük bir duvarda çiçek desenli duvar kağıdı kullanabilir ya da kendiniz eski kumaş artıklarını geri dönüşüme sokup yastık kılıfları yapabilirsiniz.

 

3. Antika Parçalar ; Bu yılın dekorasyon trendleri arasında antika parçaları dekorasyonda kullanmak neredeyse birinci sırada geliyor. Babaannenizden ya da anneannenizden kalan her türlü antika ürünü evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta onları biraz hayal gücünüzle geliştire de bilirsiniz. Örneğin babaannenizin eski tabağının arkasına çerçeve ayakları ekleyip bir dekoratif eşyaya da sahip olabilirsiniz.

 

4. Yeşil Renk; Daha önceki yazılarımızda moda renklerden bahsetmiştik. Bu renkler arasında birinci sırayı yeşil renk alıyor. Ev dekorasyonunuzun her hangi bir bölümünde yeşil renge yer vererek dekorasyon modasına ayak uydurmuş olursunuz.

 

5. Duvar Dekorasyonu; Bu sene süslü duvarlar oldukça moda. İsterseniz duvar kağıtlarıyla, isterseniz canlı bitkilerle, isterseniz dekoratif aksesuarlarla duvarlarınızı hareketlendiriniz.

 

6. Siyah ve Beyaz Kombinasyonu ; Siyah beyaz kombinasyonuyla dilediğiniz odaya sofistike bir hava katabilirsiniz. Ayrıca siyah beyaz her parçayı bir araya getirmek oldukça kolaydır.

 

Anlattığımız bu Dekorasyon Trendlerini incelemek için resim galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 Dekorasyon Modası Resim Galerisi

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir