Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Halı Çeşitleri

Çocuk odası dekore ederken tasarımından çok kullanışlı ve fonksiyonel olması konusunda en çok dikkat edilmesi gereken detay, halılarıdır. Hayatınızı kolaylaştıran çocuk odası halı çeşitleri yanında hayatızını kabusa çevirebilecek çeşitler de vardır. Burada kast ettiğimiz temel unsur temizlik konusu. Çocuklar odalarında bol bol oyun oynar, tüm oyunların arasında da yemek yer. Mutfaktan kaçırılan yiyeceklerin yerlere döke döke yenildiği asıl alan kendi odalarıdır. Tam da bu sebeple bu odadaki halı ya da halıların çok kolay temizlenebilir ve leke tutmaz olması gerekmektedir.

Leke tutmaz, kolay temizlenebilir çocuk odası halıları

Yaşı kaç olursa olsun tüm çocuklar duvarlara, kapılara, yerlere resim çizer yazı yazar. Uzmanlar, çocukların bu davranışlarının engellenmemesi gerektiğini ısrarla söyler. Yani çocukların zihinsel gelişimini sağlıklı sürdürmesi için onların elinden kalemleri almak yerine silinebilir duvar boyaları, kendi kendini temizleyen çocuk odası halıları ve kolay temizlenebilir halılar kullanmak gerekir. Son zamanlarda çok kolay temizlenebilen halılar özellikle mutfak ve çocuk odası mobilyaları ile uyumlu tasarlanmaktadır.

Kalite arayanlara büyük marka çocuk odası halıları

Yerli yabancı bir çok marka çocuklar için hem mobilya hem de halı konusunda oldukça ilgi çekici tasarımlara imza atar. Merinos çocuk halı modelleri gibi marka koleksiyonlarında her tarzda, her renkte ve modelde ürün bulmak mümkündür. Isteyenin tamamen doğal ve antibakteriel ürünler de bulabileceği marka koleksiyonlarında her bütçeye uygun tasarımlar bulmak mümkün.

Toz tutmayan yumuşacık halılar

Herkes uyandığında çıplak zemine basmamak, yumuşacık halıya basmak ister. Bu durum çocuk odalarında konfordan ziyade gerekliliktir. Çünkü çocuklar oyunlarını genellikle yerde oturarak oynarlar. Hassas ciğerlerini tozdan korumak da anne babalarına düşer. Çocukların çok küçük yaşlarda toz hassasiyeti ve problemi yaşamaması için odalarında kullanılan halının toz tutmayan halı olması gerekir. Sürekli rahatlıkla süpürülebilen bu halılar iplikleri geniş döşendiği için aynı zamanda çok yumuşak olur.

Sürekli halı temizlemek istemeyenlere öneriler

Çocuğunuz ya da çocuklarınız çok yaramaz ise ve halınızı sürekli temizlemeniz gerekiyorsa halı örtüsü kullanabilirsiniz. Farklı kalınlıklarda ve desenlerde bulabileceğiniz bu örtüler sayesinde hem halınız sürekli kirlenmez hem de ömrü uzamış olur. Örtüyü alıp kolayca yıkayabilirsiniz. Bu örtü modelleri ve kullanım şekilleri hakkında daha fazla bilgi almak için lastikli halı örtüsü modelleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir