Genel Dekorasyon

Bir İç Mimarla Çalışmak İçin 11 Neden

Evinizi yenilemeye karar verdiniz ya da yeni ev aldınız ve dekorasyonunu değiştirmek istiyorsunuz. İki yol var ya her şeyle kendiniz ilgileneceksiniz ya da bir iç mimarla anlaşıp bütün ayrıntılarla onun ilgilenmesini isteyeceksiniz. Her iki yönteminde avantaj ve dezavanyajları bulunmakta. Ama biz en kolay yolun bir profesyonelle çalışmak olduğunu düşünüyoruz. Peki neden bir <a href=”https://mugeakbulut.com.tr/>iç mimarla</a> çalışmanız en iyisi gelin sebeplerini inceleyelim.

 

1. Profesyonel Bir Dekorasyon: Bir profesyonel ile çalıştığınızda, evinizin dekorasyonu da profesyonelce olacaktır. Siz iç mimar ile çalıştığınızda paranızı boşa veriyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bütün hizmet ödemelerinde durum böyledir. Fakat siz  o kişinin profesyonelliğine ve iyi işler çıkartması için para ödediğinizi unutmayınız.

 

2. Daha Kısa Zamanda Tamamlanan Dekorasyon: Eğer evinizin yenilenmesini kendiniz  yaparsanız bu iş planladığınız daha uzun zamanda tamamlanır ki zaten hiç bir zaman bir profesyonel kadar kısa sürede tamamlayamazsınız.Ayrıca hem kendi işleriniz hem de ev dekorasyonunu aynı anda yürütmek de zor olacaktır.

 

3. Bütün Aile Bireylerine Yönelik Dekorasyon Uygulaması: Siz dekorasyon işlerine başladığınızda belki ailenizin diğer üyelerinin ihtiyaçlarını kestiremeyebilir ya da herkesin zevkine uygun bir iş ortaya çıkartamazsınız. Fakat iç mimarların uzmanlık alanı budur ve üçüncü bir şahıs olarak, dışarıdan herkesin zevkini analiz eder ve ihtiyaçlar doğrultusunda herkese uygun bir ev ortaya çıkartır.

 

4. Püf Noktalarını Onlar Çok İyi Bilirler: Ev dekorasyonu sanıldığı kadar kolay değildir. İyi bir dekorasyonda ne boşluk ne de fazlalık olmamalıdır. Siz bu noktada en iyisini yapmayı başaramayabilirsiniz.

 

5. Bazı Şeyleri Sadece Kendiniz Yapamazsınız: Elektrik tesisatların yenilenmesi, eski boruların değiştirilmesi gibi işlemleri tek başınıza yapamazsınız. Ve bunları yaptırırken kırılan duvarları yenilemek için ayrı bir usta, tesisatı yenilemek için ayrı bir ustaya zaten ihtiyaç duyup ödeme yapacaksınız.

 

6. Kaliteli Ürünlerin Kullanımı: Bir iç mimarla anlaştığınız da o sizin bütçenize göre en iyi ürünü almakla mükelleftir. Bilirsiniz ki bütçenize uygun olan en iyi ürünü almıştır. Ayrıca sizin piyasa araştırması yapmanıza gerek kalmaz.

 

7. Paradan Tasarruf Edeceksiniz: Garip mi geldi!!! Evet iç mimar ile çalışarak paradan tasarruf edeceksiniz. Evet mimara ayrıca ücret ödeyecek olduğunuz doğru. Fakat mimar sizi pahalı hatalardan kurtaracak. Bunun yanında sürekli çalıştığı firmalardan ürünleri sizin alacağınızdan uygun fiyata alacak. Kendi ekibi olduğu için ustalık ücretleri çok daha uygun fiyatlara halledecek. Belki de kendi parası bedavaya gelmiş olacak.

 

8. Özel Tasarlanmış Mobilyalar: Bir iç mimar ile çalışmanın diğer avantajı, sizin için özel tasarlanmış mobilyaları kolay ve ucuz yoldan ürettirebilir. En farklı ve özel aksesuarları alabilir.

 

9. Mobilya ile Takım Ev Aksesuarlarına Kolayca Sahip Olabilirsiniz: Bazen ev dekorasyon örneklerinde görüyoruz. Mobilya ile fincanlar dahi bir uyum içerisinde oluyorlar. Yastıklar ile perdeler gibi gibi. Bu uyumu sizin yakalamanız zordur. Fakat bu iç mimarın işi ve çok kolay bir işlemdir.

 

10. İyi İşçilerle Çalışmak: Bir mimar her zaman en iyi işçi ile çalışmaya özen gösterir.

 

11. Daha Fazla Kaynağa Sahiptirler: Siz ev dekorasyonunuzu yaparken şehrinizde ki ve bildiğiniz sınırlı kaynaklara sahip iken iç mimarlar ülke geneli en iyi kaynaklara hakimdirler.

 

Peki bir iç mimarla çalışmaya karar verdiniz nasıl bir yol izlemeniz lazım. Öncelikle çok fazla dekorasyon örneklerini inceleyip neye sahip olmak istediğinizi belirleyin. Akabinde etrafınızdaki insanlarında tavsiyesi ile iyi bir mimar ile iletişime geçin. Ne istediğinizi ona aktarın. Bu arada kesinliklikle atlamamanız gereken nokta bütçenizi mimara doğru bir şekilde aktarın ki sonradan yüksek bir ücret karşınıza çıkmasın.

 

Şimdi sizler için bir araya getirdiğimiz profesyonel ev dekorasyon örneklerine bir göz atın dilerseniz.

Profesyonel Ev Dekorasyonu Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir