Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Beyaz, şıklığın asaletin rengidir. Saflığı ve temizliği temsil eder. Yazın, sıcak havanın, sıcacık yaz kokularının rengidir beyaz. Yazlık ev dekorasyonlarının, Akdeniz iklimlerinin, tertemiz kıyafetlerin rengidir beyaz. Ev dekorasyonunda da bol bol kullandığımız, doğal ışıktan yoksun küçük alanlarda konfor yaratmamıza yardımcı olan bir renktir. Psikologların seans odalarında, hastanelerin yataklarında, en lüks otellerin odalarında bol bol kullandığı bu rengi biz de alıyoruz yatak odası dekorasyonlarımızda kullanıyoruz. En çok da sabah o yataktan bir türlü kalkamayan, bir o yana dön bir bu yana dön gözünü açamayanlar için bembeyaz perdelerle kombinlenmiş parıl parıl bir yatak odası dekorasyonu hazırlıyoruz. Seksenlerin, doksanların çeyiz setlerinde yatak odası mobilyalarının vazgeçilmez rengiyken modern zamanların cool etkisinde kalarak eski önemini kaybetti. Yatak odasında beyaz renkten vazgeçiş sadece bir dönemi etkiledi desek yanlış olmaz. Çünkü şimdilerde farklı mobilya tarzları ile yeniden gündeme gelmeye başladı. Beyaz yatak odası dekorasyon örnekleri artık aklınıza gelebilecek her tarzda karşımıza çıkıyor.

Günün en aydınlık anı daha da aydınlık olsun

Yatak odanızı güneşin doğduğu yöndeki oda yerine güneşin battığı taraftaki oda olarak düzenlemelisiniz. Gün aydınlandığında zaten yeterince aydınlık olan oda, güneşin içine doğması ile rahatsız edici olur. Beyaz bir yatak odası dekorasyonu ile içeriye girebilen birazcık ışık bile her taraftan yansıyarak oldukça aydınlık bir ortam oluşturacaktır. En çok da dar ve küçük yatak odalarında kullanılan bu ışığı yansıtma yöntemi, gündüz uykusunu sevmeyen herkes için uygundur.

Beyaz rengi kombinlemeyi unutmayın

Beyaz yatak odası dekorasyon örnekleri dediğimiz zaman oda içerisinde yer alan her şeyin beyaz olduğu düşüncesi aklınıza gelmesin. Burada beyaz dekorasyonu sağlayan en önemli ögeler mobilyalardır. Yatak başlığından komodine, şifonyerden yatak odası dolabına kadar tüm mobilyaların beyaz olması gerekir. Ancak mobilyalar dışındaki her şey beyaz olursa kendinizi uzay boşluğunda gibi hissedebilirsiniz. Duvarların, duvarlardaki aksesuarların varsa oda içerisinde masa ve sandalyelerin, belki kapının rengini beyaz ile uyumlu renk tonlarından seçmelisiniz. Zıt renk tonları yerine krem gibi bej gibi yumuşak renk tonları harika bir uyum yakalamanıza yardımcı olur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir