Mutfak Dekorasyonu

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

En güzel mutfakların tasarımcıları dolapların renginin mutfağın ışıklandırmasından bile daha önemli olduğunu söylemiştir. Güneş alan kocaman pencereleri olan bir mutfağı koyu renk mutfak dolapları ve perdelerle kapkaranlık bir hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda çok kısıtlı bir ışık alanı olan mutfakları da beyaz mutfak dolapları ile ışıl ışıl bir hale getirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan doğru bir planlama ve yerleşim.

Hayal gibi mutfaklar

Filmlerde ve dizilerde gördüğümüz o muhteşem mutfaklara ulaşmak artık eskisi kadar zor değil. Ayrıca harika mutfaklar hazırlamak için herkesin bir iç mimara da ihtiyacı yok. Alanın büyüklüğüne göre seçeceğiniz mobilya ve dolaplarınız ile kendiniz harikalar yaratabilirsiniz. Eğer küçük bir mutfağınız varsa onu tek duvarında kocaman dolaplar ile dekore edebilirsiniz. Tavana kadar uzanabilen dolapların rengin beyaz ve tonlarında seçerseniz ortam da kararmamış olur.

Vitrin gibi süslü mutfak dolapları

Mutfaklar için, geçen yıl camlı olanlar ön plana çıkmıştı. Bu trend bu yıl da devam ediyor. Camlı mutfak dolabı, temizlenmesi diğerlerine göre kolay olmasının yanında daha da şık görünür. Içine dantel gibi şık örtüler örtebilirsiniz. Isterseniz bu mutfak dolaplarını, görünen kısımlarına direk en sevdiğiniz kristal bardaklarını yerleştirip bir çeşit vitrin gibi de kullanabilirsiniz.

Dayanıklı mutfak dolapları

Mutfak en hızlı kirlenen odalardan biridir. Sürekli yemek pişirildiği için buhar olur, kızartma yaparken yağ sıçrar. Bu sebeple sürekli temizlik yapmak gerekir. Bu alanda kullandığınız mobilyalarınızın suya dayanıklı olması gerekir. Eğer su değdiğ anda kabaran malzemeden yapılmış bir dolabınız varsa onu asla silemezsiniz. Aynı zamanda cilasız yani mat ahsaptan yapılmış mobilyalar da hemen  kabarır. Mutfak mobilyalarını seçerken suya dayanıklı olarından seçmek gerekiyor.

Dolap ve fayans uyumu

Mutfağınızdaki dolaplarınız beyaz ise, beyaz mutfak fayans modelleri kullanmanız daha uygun olacaktır. Duruma göre bir iki ton açık ya da koyu olarak seçip kombinleyebileceğiniz bu ikili mutfak dekorasyonunun en önemli parçalarıdır. Fayanslarınız ile dolaplarınızın uyumlu olması için üzerinde minik desenleri olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tamamen sade ve düz bir dolap modeli ile üzerinde kocaman desenleri olan bir fayans uyumlu olmaz. Şıklık ve sadelik ile bezenmiş bir mutfak için odadaki tüm desenlerin mükemmel bir uyum içinde olması gerekir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir