Ev Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi Dekorasyon Fikirleri

Evimizi dekore ederken en önemli problem renkler ve bu renklerin birbiri ile uyumudur. Renk seçimleri sırasında bazı renkler diğerlerinin önüne de geçmektedir. Bu açıdan bej rengi dekorasyonlarda çok sık kullanılan bir renktir.

Halılardan yastıklara çeşitli aksesuarlara olduğu kadar duvar boyalarından eşyalara kadar her dekorasyonda rahatlıkla kullanılan bir renktir. İlk aklınıza bejin sıkıcı bir renk olduğu gelebilir ancak bu renk kullanıldığı yere ve kullanıldığı tonlara göre bir kurtarıcı veya bağlayıcı bile olabilir. Bu sebeple bej rengi duvar boyası olsun veya bej rengi koltuk dekorasyonu olsun bir şekilde dekorasyonumuza dâhil olur.

Çeşitli tonlardaki bej ile mimariye ve ışık türüne bağlı olarak alanın ruh halini değiştirebilirsiniz. Renk kartelasındaki bir çok renk ile kullanılan bej  sarı tonlar ile griye kahverengi tonlarla krem rengine bile dönebilen bir renk olur.

Sarılarla, turkuazlar ile kırmızılar veya pembeler ile olduğu kadar siyah veya beyaz ile bile rahatlıkla kombinler yaratabilirsiniz. Renk geçişlerinde yumuşak sakinleştirici bir görünüm sağlayan bej tonları düşündüğünüz kadar geleneksel bir renk değildir.

Duvarlarınızda Bej Tonları İle Modern Mekânlar Yaratın

Büyük alanlarda bej rengi duvar boyası modern bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bej rengi parlak beyaza karşı en iyi alternatiftir.

Hem Sıcak Hem Soğuk Renklerin Karışımı: Bej ve Kırmızı

Kırmızının sıcaklığı ile bejin uyumu her dekorasyonda kazanan bir kombinasyondur.

Bej Renginin Sakinlik Yaratan Geçişi

Bej renginin tonları ile (çok hafif kremden koyu kahverengine doğru) havadar olduğu kadar sakin ve rahat mekânlar yaratabilirsiniz.

Beyaz ve Bej ile Farklı Mimari Stiller

Bej duvarlar ve beyaz kaplamalar arasındaki kontrastlar merdiven boşluklarında ve bu tarz diğer mekanlarda ortama farklı detaylar katıyor.

Banyolarınızda Bej ile Göz Alıcı Bir İncelik

Küvetin arkalarındaki bej kiremitler ile banyolara ayrı bir zenginlik katılıyor. Küvet ve tavandaki beyaz ile bej duvarların kontrastlığı da banyonuzu ideal görünüme kavuşturacaktır.

Mutfaktaki Bej Alternatifi

Bej her zaman parlak beyazın alternatifi olmuştur, özellikle de mutfaklarda… Bej rengi duvarlar mutfakta beyaz renkteki dolap ve tezgahlar ile ortaya çıkan sert havayı yumuşatabilir.

Bej ile Süsleme

Bej rengi duvar boyası ve bej rengi koltuk dekorasyonu ile hem geleneksel hem de modern dokunuşlar sağlıyor.

Bej İle Modern Esintiler

Yeri geldiğinde minimalist yeri geldiğinde de rahatlıkla modern olabilen bir dekorasyon rengi dendiğinde ilk akla gelen renk şüphesiz bej rengi olacaktır.

Çocuk Odalarının Bej İle Yumuşak Dokunuşlar

Birçok renk ile uyumlu olan renk çocuk odalarında pembe ve mavi ile uyum içerisindeki mükemmel alternatiftir. Bej rengi ile çocuklarınızın odasında sakin bir yumuşaklık elde edebilirsiniz.

Dış Mekânlarda Bej Renginin Asil Duruşu

Bej dış mekân dekorasyonlarında da uyum ve sakinliği ile ayrı bir asalet katar.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bunları nasıl alabiliriz ben berlindeyim önümüzdeki ay Türkiye’ye geliyorum evimi döşeyeceğim

  2. Bunları almak istersek ne yapmamız lazım ben Sinop’ta ev aldım orayı sıfırdan düzmek istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir