Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Stor Perde Modelleri

Bir bebek odası döşerken bebeğin kaç yaşına kadar orada kalacağı göz önünde bulundurularak döşenmelidir. Bir kaç sene sonra tamamen değiştirmeyi planladığınız bir dekorasyon için hem fazla emek hem de fazla para harcamaya pek gerek yoktur. Ancak bebek odası perdesi seçimi yaparken bu konuda daha rahat olabilirsiniz. Çünkü tüm dekorasyon değişse de perdeler genelde çok daha uzun vadede kullanılan eşyalardır. Biz de bu sebeple en modern bebek odası stor perde modelleri hakkında kullanım alanları, kullanım şekilleri ve tarzlarına kadar örneklerle birlikte her konuda bilgi veren bir yazı hazırladık. Aynı zamanda çocuk ve genç odası perdeleri konusunda daha detaylı bilgi için genç odası perde modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bebek odası temaları

Bir kız bebek ya da erkek bebek, ikisi için de uygun olan oda hazırlayabileceğiniz gibi bebeğimin ruhunu şimdiden beslemek isterim derseniz prenses odaı teması ya da masal şatosunu hazırlayabilirsiniz. Hangi temayı seçerseniz seçin bebeklerin belli bir süreye kadar detayları fark edemeyeceklerini unutmamak lazım. Ancak renkler ve ışık her daim onları direk etkileyecektir. Tam da bu sebeplede çocuk odası zebra perde çeşitleri bebek odası için de gayet uygun olabilir. Bu perdeyi hem tül hem perde olarak kullabilirsiniz. Yani sadece yukarı aşağı yaparak gece bebeğin odasına ışık girmesini engellerken gün içinde güneşten bol bol yararlanabileceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca tüm oda temaları ile uyumlu olabilen açık renk perdeler zamansız tasarım konforu sağlar.

Bebek odası fon perde seçimi

Biraz önce bahsettiğimiz gibi zebra perde seçtiğiniz taktirde fon perdeye ihtiyacınız olmaz. Ancak daha süslü bir bebek odası hazırlamak isterseniz tül perde ve fon perde olarak da dekorasyon yapabilirsiniz. Bu noktada tül perdeyi içeri ışığın iyice girmesini sağlayan ince ve açık renklerden seçebilirsiniz. Ancak fon perde rengi tamamen size kalmış. Mobilyalarınız ile uyumlu olduğu sürece bebek mavisi dediğimiz mavi ve tatlı yeşil tonları, doğanın renklerini yansıttıkları için odaya huzur verir. Bebeklere olumlu bir enerji verdiği ve bebeklerin bu renklerin arasında daha sakin oldukları kanıtlanmıştır.

Çok aydınlık bebek odaları için kalın perdeler

Odaya ne kadar ışık girdiği kadar aynı zamanda perdelerin odayı ışıktan ne kadar koruduğu da önemlidir. Bebekler gün içerisinde çok kez uyurlar. Bu zamanda da uyudukları odanın çok aşırı aydınlık olmaması gerekir. Aynı zamanda güneşten korunan odanın ısısı da dengede tutulabilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir