Genel Dekorasyon

Basit Ev Dekorasyonu Fikirleri

Basitliğin kendi içerisinde gizli bir güzelliği vardır. Bazen en şık en iyi tasarımlar en basit tasarımlardan çıkar. Aynı şekilde en yaratıcı fikirler de kimsenin bile aklına gelemeyecek kadar basit olan fikirlerden beslenir. Ev dekorasyonu da her ne kadar çok zaman alan, çok fazla alengirli detayları olan, uzmanlık gerektiren bir konu gibi görünse de kendi içinde gizli estetik algısı ile basit fikirler de vardır. Dünyanın her yerinden en basit ev dekorasyonu fikirleri, bazen hiç fark etmediğimiz detayları gün yüzüne çıkarır. Aslında ne kadar kısa zamanda, ne kadar az para ile ortaya mükemmel şeylerin çıkabileceğini gösterir. Mesela giyim kuşam konusunda da aynı şey vardır. Dolabın içerisindeki onlarca kıyafete bir saat bakarız. Hangisini giysem hangi gömlek ile hangi pantolon, hangi etek ile hangi ayakkabı. Beyaz sade bir keten gömlek ile herhangi koyu renk tonunda bir pantolon mesela bir kot pantolon mükemmel bir uyum yakalar. Bu kombini şık gösterişli bir kolye ile tamamlayarak gösterişli bir tarz elde edebileceğiniz gibi hiç kolye, takı takmayarak en sade kombinlerden birini de oluşturabilirsiniz. Tam bu örnekte olduğu gibi ev dekorasyonlarında da bu tarz sade, basit tasarımları dikkat çekici bir unsur ile tamamlayarak ortaya muhteşem örnekler çıkarmak mümkün.

Basit ama şık, sade ama iddialı

Basit dekorasyon fikirlerinin sıradan olduğunu düşünmeyin. Tek renk bir koltuk takımının kocaman vazolar ile kullanıldığı, çok sıkıcı bir renk tonundaki kanepelerin parlak kırlent yastıklar ile kullanıldığı dizayn fikirleri basittir ama sıkıcı değildir. Sade olmak az eşya kullanmak anlamına gelir, kullandığınız sadece bir kaç eşya ile iddialı olmayı sürdürebilirsiniz. Örneğin kırmızı, canlı ve ateş kırmızısı herkesin kullanmaya cesareti olmayan bir renk tonudur. Gri ile kırmızının mükemmel uyumunu, sade ev dekorasyonunda kullanabilir ben burdayım diye kendini gösteren koltukları odalarınızda sergileyebilirsiniz. Gösterişli klasik koltuk takımlarınızı da modern lambalar ile kullanarak, değişik yaratıcı hatta aykırı bir çizgi yakalayabilirsiniz. Unutmayın, basit fikirler ile sıradan, sıkıcı fikirler arasında çok büyük farklar vardır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir