Banyo Dekorasyon

Banyo Dekorasyonunda Son Trendler

Hayat tarzımız hızla değişiyor, ihtiyaçlarımız eşyalarımız evlerimiz de bu doğrultuda hızla değişiyor. Değişen trendleri yakalamak neredeyse imkansız hale geldi. Her gün yeni bir güne yeni bir hayata ve yeni modaya uyanıyoruz. Hızla değişen dünyayı ucundan kıyısından da yakalamak istiyorum, ev dekorasyonumda zaten değişiklik yapacaktım bari olmuşken tam olsun diyenlerden misiniz? O zaman banyo dekorasyonunda son trendler karşınızda!

Banyo dekorasyonu konusunda herhangi bir yenileme, herhangi bir baştan yapma konusuna başlamadan önce mutlaka trendlere göz atmanız gerekir. Banyolar, ev içerisinde mutfakla beraber en zor değiştirilen alanlardır. Yani burda herhangi bir değişiklik yapmak çok büyük bir değişiklik anlamına gelir. Tıpkı mutfak dekorasyonlarında olduğu gibi aynı zamanda çok da masraflıdır. O yüzden zaten bir kez yapıyorum deyip daha dikkatli ve daha özenli olmak gerekir.

Banyo dekorasyonlarında son trendler ile örnek dekorasyonlara baktığımızda tamamen bir sadeliğe yönelim görüyoruz. Konforun oldukça ön planda olduğu, çok ama çok sade, parlak, ışıl ışıl az eşyalı banyolar karşımıza çıkıyor. Minimal dekorasyon yaklaşımlarının en iyi uygulama alanı olan banyolarda küvet kullanımı, duşakabin kullanımı veya farklı duş kabini kullanımlarında büyük bir değişim yok. Son trendler ağırlıklı olarak aksesuarları, banyo renklerini, banyo fayansları seçimini etkilemiş diyebiliriz.

Bir dönem küvet kullanımı oldukça azalmıştı. Hem temizlemesi kolay hem daha ekonomik diye duşakabinler kullanılmaya başlanmıştı. Modern banyolarda bu trendin biraz değiştiğini, küvetlerin yeniden ilgi görmeye başladığını söyleyebiliriz. Kullanması daha kolay, temizlemesi daha kolay, diğerlerine göre daha az yer kaplayan ve su tutmayan, kir tutmayan küvet modellerinin ortaya çıkmasının bu kullanım artmasında büyük etkisi vardır. Ev dekorasyonlarında kullanılan her şeyin görüntüsü kadar kullanım özellikleri de önemlidir.

Sadeleşen banyoların içerisinde yapay veya doğal bitki kullanımı ile ortama farklı havalar katılmaya başlanmıştır. Bambu gibi suya ve neme dayanıklı çiçeksiz bitkiler aslında bu tarz bir ortam için gayet uygundur. Banyo dekorasyonunda son trendler ile örneklerini galerimizde görebilirsiniz. Ayrıca farklı banyo dekorasyon örnekleri görmek isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir