Genel Dekorasyon

Aynalı Mobilyalar ile Şık Tasarım Önerileri

Aynalı Mobilyalar ile Şık Tasarım Önerileri
İç dekorasyonda aynalı mobilya kullanmayı seven kişiler içindir.Zamanla popülerliğini yitirmiş olan dekorasyon öğelerinden biri olsa da, mekanlarınıza şıklık katmak için gönül rahatlığıyla kullanılabilecek öğeler arasında yer almaktadır.
1920’lerde popüler olmasına karşın, ilerleyen zamanlarda demode sayılmış, fakat günümüzde yenilenmiş halleri ile geri dönmüşlerdir. Bir çok iç mimar, özellikle dar mekanları daha ferah göstermek için, aynalı mobilyalar‘dan faydalanmaktadır.


Aynalı Mobilya Önerileri
Ayna, iç dekorasyonda kesinlikle kullanılması gereken öğeler arasında yer alıyor. Özellikle küçük alanlarda yaşayanların, minimal tasarım oluştururken birinci önceliği fazla eşyadan kurtulmak ve bir diğeri ise evin yeteri kadar ferah görünmesi için ışık almasını sağlamaktır

Evin içerisinde kullanılan çok sayıda ayna, ışığın daha kolay yayılması için faydalı olacaktır. Aynalı mobilyaların şıklığının yanında, eve ferahlık vermesi de göz önünde bulundurulması gereken oldukça önemli bir detaydır.

Tüm bu doğrultuda aynalı mobilyalar ile şık tasarım önerileri araştıran kişiler için kolaylıkla söylenebilir ki aynanın kullanıldığı çok sayıda mobilya modeli bulunmaktadır. Aynalı tasarımlar ile çeşitli yapıdaki evlere uygun ve farklı tarzlara hitap etmek mümkündür. Özellikle ayna kapaklı dolaplar, aynalı gardıroplaryatak odalarında sıklıkla kullanılan öğeler arasında yer almaktadır. Bazen eski bir çekmeceye bile uygun ölçülerde ayna yerleştirerek şık bir şekilde geri dönüştürmek mümkündür. 


Aynalı mobilyalar ile şık tasarım önerileri söz konusu olduğunda, İtalyan kesin aynalar, geometrik parçalı aynalar, baklava ayna ve duvardan duvara kaplanarak tasarıma eklenmiş çok sayıda alternatifin bulunduğunu belirtmek gerekmektedir. Fakat tüm bu alternatiflerin arasında uygun seçimi yapmak ve ölçüsüzce kullanımına da mahal vermemek gerekmektedir. Aynalar etrafta yer alan diğer objeleri, yansıtma etkisinden dolayı ön plana çıkarmaktadır. Dolayısıyla en başta dikkat edilmesi gereken beğenilmeyen bir alana aynalı mobilya kullanılmaması gerektiğidir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir