Mutfak Dekorasyonu

Artı Ve Eksileri İle Mutfak Adaları

 

Artı Ve Eksileri İle Mutfak Adaları hakkında tüm merak ettiklerinizi sizler için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. Modern ve kullanışlı bir mutfak yaptırmak istiyorsanız seçiminizi ada mutfak modelleri içerisinden yapabilirsiniz.

Özellikle geniş mutfak alanları için tasarlanan ada mutfak stilleri ile çok işlevsel ve oldukça şık bir mutfak oluşturabilirsiniz. Mutfağınızın daha estetik ve kullanışlı olmasını sağlayacak olan ada mutfak modelleri farklı tarzlarda da yapılabilmektedir.

Dilerseniz artı ve eksileri ile mutfak adaları ve modelleri hakkındaki ipuçlarımıza göz gezdirebilirsiniz.

Ada Mutfak Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ada mutfak için yaptırmak istiyorsanız geniş bir alanı kullanmanız daha verimli olacaktır. Modern bir mutfak stili olarak sunulan ada mutfak modelleri ülkemizde de giderek yaygınlaşan bir stil olarak tercih edilmektedir.

Geniş bir mutfağa sahip iseniz alanın hem daha şık olması hem de daha verimli kullanılabilmesi için ada mutfak modellerini tercih edebilirsiniz.

Mutfağınızın Büyüklüğü ve Şekli Ada Mutfak İçin Uygun Mu?

Ada mutfaklar düzenli bir planlama ile orta ve büyük genişlikte olan mutfaklar için uygun olabilmektedir. Orta kısımdaki yer alacak olan işlevsel tezgahınçevresinde hareket alanı kalması gerekmektedir.

Ancak yine de ada mutfakların sadece büyük mutfaklar için yaptırılabileceği düşüncesinin yanlış olduğunu söyleyebiliriz. Birbirinden farklı tipte ada mutfak modeli bulunmaktadır.

Ölçülerini kendi mutfak alanınıza uygun şekilde tasarlatarak sizler de evlerinizde bu şık ve gösterişli ada mutfaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için profesyonel ada mutfak yapım şirketleri ile görüşebilirsiniz.

Ada Mutfak Çeşitleri

Evinize ada mutfak tipi yaptırmayı düşünüyorsanız birbirinden farklı pek çok model ile karşılaşabilirsiniz. İşlevsel olarak her tip ada mutfak modelinin birbirinden farklı özellikleri vardır. İstediğiniz özelliklere sahip ve şıklığı ile de tarzınıza uygun bir ada mutfak modeli seçebilirsiniz.

Basit Tezgâh Ada Mutfak Modeli

Ada mutfak çeşitlerinin en klasik tipi olan tezgâh ada mutfak modeli orta ve büyük mutfaklar için oldukça uygundur. Orta tezgâhını dilediğiniz gibi büyüklükte ve modelde tasarlanabilirsiniz.

En küçük mutfak adası ölçüleri de yine basit tezgâh ada mutfak modelleri içerisnde yer almaktadır. Oldukça şık ve bir o kadar da kullanışlıtezgâh ada mutfak modellerinde sizleri sınırsız renk ve model seçeneği beklemektedir.

Bar Tezgâhlı Ada Mutfak Modeli

Bar tezgâhınıandıran görüntüsünden dolayı bu tip ada mutfak modellerine bar tezgahlı ada mutfakmodelleri denilmiştir. Eğer küçük bir mutfağınız varsa bu tip mutfakları tercih edebilirsiniz.

Yüksek tabureler ile de tezgahı yemek masası olarak da kullanabilme imkanınız olacaktır. Ayrıca servis açısından da ev sahibi olarak sizlere büyük kolaylık sunmaktadır. Kullanışlı bir alan oluşturmak için en popüler ada mutfak modellerinden biri olan bar tezgahlı mutfaklar ayrıca evinize estetik açıdan da şıklık kazandıracaktır.

Yemek Pişirme İşlevi Ada Mutfak Modelleri

Geniş birtezgahınız olsun istiyorsanız ocak bölümünü orta tezgah kısmına yerleştirebilirsiniz. Büyük mutfak tasarımlarında tercih edilen yemek pişirme işlevli ada mutfak modelleri hem estetik hem de oldukça kullanışlıdır.  Kalan tüm tezgah alanını dilediğiniz gibi kullanabilme özgürlüğü sunar.

Ayrıca yemek pişirme alanınızın sadece orta kısımda olması sizlere de büyük kolaylık sunacaktır. Özellikle evinizdeki havalandırma sisteminin daha işlevsel olarak çalışabilmesi için bu tip mutfakları tercih edebilirsiniz.

Endüstriyel stili mutfaklar olarak da bilinenyemek pişirme işlevli ada mutfak modelleri için mutfağınıza uygun bir ölçü tercih edebilirsiniz. Üzeri tamamen mermer orta tezgahında hem yemek pişirebilir hem de sunum yapabilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir