Genel Dekorasyon

3 Boyutlu Ev Duvar Kağıtları

Tüm kapalı alan dekorasyonlarında mobilyalar dışında en az mobilyalar kadar dekorasyonda etkisi olan bir malzeme daha vardır, duvar kağıtları. Ev düzenlemesinde, ofis dekorasyonunda ya da herhangi bir kapalı alan dekorasyonunda alanın havasını tamamen değiştirip ortama çok farklı bir tarz katacak duvar kağıtlarının modern zaman tasarımları ise 3 boyutlu ev duvar kağıtlarıdır. Bu dekorasyon malzemesi ile evin dilediğiniz alanını diğer alanlarından çok daha farklı bir hale getirebilirsiniz. Neredeyse gerçek mi diye dokunma isteği yaratacak şelalelerden puf puf bulutlara, renkli gökkuşaklarından daha fütüristik sanatsal tasarımlara kadar her tarzda duvar kağıdı bulmak mümkündür. Hatta klasik desenlerin modern zaman tasarımları ile buluşturulduğu farklı desenleri de en iddialı dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz.

Farklı dekoratif tarzları bir arada kullanın

Çizgili ya da kareli ev duvar kağıtlarını dekorasyonda kullanmak oldukça zordur. Tüm duvarları bu kağıtlar ile kaplamanız durumunda odanın baş döndüren bir dekorasyonu olabilir. Bu sebeple bu tarz iddialı desenleri odanın belli başlı duvarlarında kullanmak gerekir. Mesela açık renk düz ev duvar kağıtları ile kaplanmış bir odanın iki duvarını uzun, dikine çizgiler ile bezenmiş kağıtlarla kaplayabilirsiniz. Aynı zamanda yine bu iki duvarda kareli veya farklı geometrik desenli duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Bu kağıtların desenlerinin odanın genel renk skalası ile uyum sağlıyor olması gerekir. Küçük alanlara yerleştirilen bu tarz duvar kağıtları odaya bambaşka bir hava katacaktır.

En popüler duvar kağıtları, taş desenliler

3 boyutlu taş desenli duvar kağıtları, son zamanların en popüler dekorasyon malzemeleridir desek yanlış olmaz. Neredeyse gerçekten bütün oda taşlarla döşenmiş izlenimi veren son derece gerçekçi bu duvar kağıtlarını kırmızı eski pişme tuğlalardan yapılmış modellerden, büyük beyaz taşlı modellerden ya da granit döşeme modellerinden bulabilirsiniz. Mobilyalarınıza uyumlu olmasına dikkat ederek seçebileceğiniz bu ev duvar kağıtlarının, koyu renk olmaları durumunda odayı çok karanlık yapacağını unutmamak gerekir. Ayrıca tüm eşyalarınızın da bu taş rengi ve tarzı ile uyum içerisinde olması gerekmektedir. Duvar kağıdı modelleri ve yerleşimleri hakkında daha fazla bilgi için modern ev duvar kağıtları yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir