Mutfak Dekorasyonu

20 Modern Mutfak Tasarımı

Hem kullanışlı hem zarif, zamanının ötesine geçen bir mutfak tasarımı, modern mutfak tasarımları. Evde en fazla zaman geçirilen alanlardan biri hatta bir çok aile için en fazla zaman geçirilen alan olan mutfaklar, günümüzde çok farklı özellikler ön plana çıkarılarak tasarlanıyor. Küçük eklemeler ya da çıkarmalar ile dekorasyonunda temel değişiklikler yapılan bu tasarımları hayatınızı kolaylaştırmak için sizlerle buluşturuyoruz.

Modern mutfakların yapısı

Modern mutfak tasarımında dikkat edilen ilk nokta mutfağın yapısıdır. Odanın fiziksel özellikleri dikkate alınarak tasarlanan bu yapısal özelliklerde asıl önemli olan alanı en verimli şekilde kullanmaktır. Her mutfağın kendi tasarımlarına uygun armatürleri, mutfak dolapları, tezgahları vardır. Burada uygun olanları bulmak için bu alanda en kullanışlı olanlar ön plana çıkar. Mesela l şeklindeki bir mutfakta evin yapısı uygunsa açık mutfak tasarımını kullanmak çok mantıklı olur. Küçük bir mutfağı bu tarz bir tasarımla olduğundan çok daha büyük bir mutfak haline getirebilirsiniz. Oda ile mutfağı birbirinden ayırmak için de araya geniş bir tezgah koyabilir, bu tezgahı hem yemek hazırlamak için hem de yemek masası olarak kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz küçük bitkilerden bazılarını da tezgahın kenarına yerleştirerek farklı bir hava katabilirsiniz.

Modern mutfak tasarımlarında renkler ve tarz

Modern mutfaklarda keskin hatlara sahip net çizgiler ve renkler tercih edilir. Parlak kaplamalı dolaplar masif ahşaptan daha çok tercih edilir. Işığı yansıtan akıllı aydınlatmalar, sade ve iddialı modernizmin yankılanmasıdır. Etrafınıza baktığınızda gereksiz hiç bir ayrıntının olmadığı, hayatınızda eşyaların daha az yer kaplayıp daha fazla yaşama alanı oluşturulan tasarımlardır modern tasarımlar. Ilham verici renkler ile içiniz açılır. Havalı bir görünüm isteyenler de koyu renkler ile açık renklerin zıtlıklarından ortaya çıkan enerjiyi kullanabilirler. Mutfak dekorasyonunda yeni trendler ve farklı fikirler için modern açık mutfak modelleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca sizin için seçtiğimiz en modern 20 mutfak tasarımını da galerimizde görmeden geçmeyin. Sadece renk olarak değil tasarım ve yerleşim olarak da tamamen birbirinden farklı olan bu mutfakları, evinizin yapısına göre özel olarak da yaptırabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir