Genel Dekorasyon

İthal ev duvar kağıtları

Ev dekorasyonu  denince  heyecanlanmayan var mı? Büyük ya da küçük hiç farketmez  hepimiz değişiklikleri seviyor, yenilikleri de takip etmek istiyoruz. Çünkü evimize gelen yeni bir hava  yaşama sevincimize de bir o kadar iyi geliyor. İster yeni bir ev döşüyor olun ister “ben bu evden sıkıldım” diyenlerden; gelin evin karakterini en çok etkileyen, dili olsa konuşacak o duvarlar için ithal ev duvar kağıtlarına bakalım!

Duvar kağıdı seçerken neye dikkat edelim?

Dikkat edilecek ilk nokta: Evini yeni döşeyenlerden mi yoksa ben değişiklik için geldim diyenlerden misiniz? Çünkü eşyalar ev duvar kağıdı tercihini  en çok etkileyecek noktalardan olacak. Sıfırdan ev döşeyenler seçimlerinde daha bağımsız olma şansına sahipken,  var olan eşyalara uygun tercih yapmak sizleri biraz daha zorlayabilir. Ama inanın sorun yok. Çünkü ithal duvar kağıtları sizi bu ko nuda asla üzmeyecek kadar geniş seçenek sunuyor! Mobilyalar ile bir bütün olacak duvarlar mı tercih edersiniz yoksa ben buradayım diyerek kontrast yaratacak olanları mı? Kısa yollu çözüm için bir- iki duvar bana yeter derseniz  manzara detaylı kağıtlar ile büyük bir etki yaratabilirsiniz.

Sonraki sorumuz şu: Duvar kağıdını hangi oda için tercih ediyoruz?  Mutfak- banyo, çocuk odası, tavan? Eskiden olsa tek tük seçenekler yüzünden mutfak da salon da aynı kağıt ile kaplanır giderdi. Oysa şimdi her odanın havasına uygun, sınırı hayalleriniz olan kağıt çeşitleri bulmak mümkün. Örneğin mutfaklarınız için  taş desenli duvar kağıtları, vintage mutfaklar için country tarzı duvar kağıtları, üç boyutlu çiçekli modellerden seçim yapmak mümkün! O yüzden tavsiyemiz bu noktada hangi odada nasıl bir hava yakalamak istediğinizden emin olmanız.

Duvar kağıdı temizliği

Üçüncü ve en az diğerleri kadar önemli bir nokta da duvar kağıdının bakımı. Beğendiğiniz duvar kağıdını satın almadan önce silmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu sormayı unutmayın. Hatta  özellikle “bu kağıt yıkanıyor mu?” diye sormanızı tavsiye ederiz. Çocuk odaları için tercih edilecek duvar kağıtlarındaki bu detay sizi oldukça rahatlatacaktır. Sonunda siz mutlu, çocuklar mutlu!

Size, evinizden çıkmadan başka dünyanın kapılarını açan daha pek çok çeşit için modern ev duvar kağıtları yazımıza göz atabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir