Oturma Odası Dekorasyonu

15 Farklı Yeşil Oturma Odası Dekorasyon Örneği

Oturma odaları evde en çok kullanılan alandır. Günümüzün çoğunu oturma odalarını geçiririz. Bu nedenle oturma odalarının ferah bir havası olması gerek. Bunu sağlamada da bize en büyük yardımcı yeşil ve yeşil tonlarıdır.

Yeşil, kullanıldığı her ortama ferahlık ve canlılık hissi katar.

Peki yeşil rengi oturma odalarında nasıl kullanabiliriz?

  • Eğer açık bir mutfağa sahipseniz, oturma odası ve mutfak arasında ki duvarı yeşile boyayıp alan sınırlarını belirleyebilirsiniz. Bunu yaparken abartılı bir görüntüye sebep olmamak için mutfakta soft renkler kullanmaya özen göstermelisiniz.
  • Duvarlarınızda açık yeşil tonlar kullanabilirsiniz. Pencere ve pencereye yakın aksesuarlarda beyaz tercih ederek daha etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu oda da ayrıca renkli yastıklar, lambalar kullanarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Tabii ki, sadece yeşil renkle oluşturulmuş bir oturma odası tasarımı olmak zorunda değildir. Ayrıca, sarı turuncu, bej, kahverengi, gibi renkleri birleştirerek güzel renk kontrastları oluşturabilirsiniz.Diğer renkleri kullanmanın en kolay ise dekoratif yastıklar, perdeler, duvarlar gibi tamamlayıcı öğelerdir.

15 Farklı Yeşil Oturma Odası Dekorasyon Örneği Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir