Genel Dekorasyon

1+1 Daire Dekorasyon Örnekleri

1+1 Daire Dekorasyon Örnekleri son zamanlarda en çok karşımıza çıkan dekorasyon örneklerinden bir tanesidir. Modern ev mimarisinde iki tip ev planlaması karşımıza çıkıyor. Birincisi şehir içinde bulunan, genelde şehir merkezine yakın çok katlı binalardaki minicik bir artı bir ya da studyo tipi daireler. Diğer ev tipi ise şehir dışında, yazlık yerlerde, şehir merkezine uzak noktalardaki müstakil evler. Amerika gibi bazı ülkelerde aşırı yaygın olan müstakil evde şehir merkezine uzak olan evlerde yaşamak gitgide ülkemizde de daha yaygın hale geliyor. Biz de evlerini nasıl dekore edeceğine bir türlü karar veremeyen bu yeni nesle yardımcı olmak için birbirinden güzel dekorasyon örneklerini bir araya getirdik. Böylece örneklerimizi inceleyerek ilham alabilirsiniz.

Büyük evleri dekore etmek de çok küçük evleri dekore etmek de zordur. Büyük evlerde odaya ne koyarsanız koyun küçük gelir, içinde kaybolor. Küçük olanlarında ise ne eşya koysanız büyük gelir yürüyecek yer kalmaz. Büyük evi dekore etmek mi yoksa küçük evi mi dekore etmek daha zordur derseniz bunun cevabı küçük evdir. Çünkü bu evlerde alan dar olduğu için kullandığınız her parça ayrı bir öneme sahip hale gelir. Planlaması, eşya seçmesi, yerleştirmesi hatta boya badanası bile ayrı bir özen gerektirdiği için planlama yapmadan önce bol bol 1+1 daire dekorasyon örnekleri incelemek gerekir.

Böylece diğerlerinin evlerinde neler yaptığını görüp sizin için uygun olanlarını kendi evlerinizde uygulayabilirsiniz. Bu tarz küçük evlerde birden fazla şekilde kullanılabilen ergonomik mobilyalar kullanmak gerekir. Mesela alt kısmında bazası olan, hem yatak hem de koltuk olarak kullanılabilen koltuklar, açılıp daha fazla kişinin kullanabileceği hale gelebilen masalar, açılır kapanır sandalyeler, açık mutfak tarzı mutfaklar için uygun mutfak malzemeleri. Takılıp çıkarılabilen portatif tezgahlar ile oda içerisinde alan düzenlemesini sağlayan oda bölücüler de oldukça kullanışlıdır. Yatağınız ile oturma alanını ayrıştırmak istiyorsanız burada iki tarafında da raflar olan kitaplıkları oda bölücü olarak kullanabilirsiniz.

Açık renk tonlarında genelde küçük eşyaların kullanıldığı birbirinden farklı bir çok 1+1 daire dekorasyon örneklerini galerimizde bulabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir