Ev Dekorasyon Fikirleri

Yeşil Koridorlar

Yeşil, doğayı simgeleyen bir renktir. Tüm bir oda üzerine kullanmayı düşünüyorsanız, evde zümrüt tonların uygulanması güçlü bir etki oluşturabilir. Sadece küçük bir alanda gölge tarzı yeşil kullanılırsa, biraz baskın olabilir. Eğer büyük bir koridorda yeşil kullanılacaksa, yeşilin her tonu rahatlıkla kullanılabilir, fakat tek bir renk kullanılmalı farklı tonlar bir arada kullanılmamalıdır. Beyaz ile birlikte zeytin yeşil ve fıstık yeşili kullanılarak, genellikle saf ve doğal bir alan oluşturulur. Koridorunuzu daha büyük göstermek için kireç yeşili doğru bir tondur. Daha dinamik bir alan elde etmek için de ana renk olarak beyaz ve kahve rengini kullanırken gölgelemek içinde yeşil renk tercih edilmelidir.

Idareli kullanılan, yeşil daha etkili olacaktır. Yeşil duvarlar her zaman koyu bir zemin ile birlikte daha çekici görünür. Zemininiz  beyaz ya da kırık beyaz mermer ise, duvarlar için soft, soluk yeşil tercih edin. Pencere çerçeveleri gibi, ayrıntıları ortaya çıkarmak için koyu yeşil kullanın. Eğer yeşil koridor dekorasyonu yapıyorsanız uyumlu tonlarda aksesuarlarla tamamlayınız. Aksesuarlar için daha  koyu tonlar genelde iyi iş çıkarır.

Koridorda yeşil renk uygulanırken, seçeceğiniz bir duvarı yeşil diğerlerini beyaz bırakırsanız etkili bir renk çalışması yapmış olursunuz.

Koridorunuz yeşil ve küçük odalardan birinde yeşil kullanılacaksa tüm duvarlarda yeşil kullanımı hatalı bir dekorasyon olacaktır.Koridorunuz özellikle yüksek tavan ise  bu tavanı beyaz tutmak için iyi olacaktır.

Yeşil Koridorlar Resim Galerisi

rn

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir