Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

Yatak odasında aydınlatma diğer odalardan çok daha önemlidir. Akıllı aydınlatma çözümleri ile hem şık bir ambians yakalayabilir hem de konforlu, huzur dolu bir oda hazırlayabilirsiniz. Yatak odası aydınlatma fikirleri farklı tarzlar etrafında oluşturulur. Tavandan ışıklandırma ile dikey aydınlatmalar, yatay ışıklandırmalar, baş ucu lambaları ile aydınlatmalar gibi bir çok farklı tarz ve renkte aydınlatma çeşidi vardır. Gün içerisinde odanın ne kadar ışık aldığına bağlı olarak planlanan duvar renkleri, gün batımından sonra odanın aydınlatma sistemleri seçimini de etkiler. Açık renk duvarlarla kaplı bir oda ile koyu renk duvarlarla kaplı bir yatak odasının aydınlatması farklı olur. Ayrıca bu noktada tepeden aydınlatma mı yoksa yansıtmalı aydınlatma mı uygun olur karar verilmesi gerekir.

En sevilen yatak odası led avizeler

Led tv ler ile hayatımıza giren led ışıklar oda dekorasyonlarında ve aydınlatmalarında da yerlerini aldı. Yatak odalarındaki soft ışıkların ve pastel renklerin ağırlıklı tercih edilmesi led avizelerin diğer oda dekorasyonlarında kullanılmasını etkiledi. Yatak odası için sarı, gün ışığı rengi, sıcak beyaz renk tonlarındaki led avizeler az da olsa kullanımdadır. Duvara ya da tavana yansıtılabilen led avizeler diğerlerine göre daha fazla tercih edilir.

Bir yatak odası aydınlatma klasiği, abajurlar

Direk aydınlatmaları sevmeyenler için, yatağında uyumadan mutlaka kitap okuyanlar için, uyumadan önce yatak odası sohbetlerine bayılanlar için baş ucu abajurları en şık seçimlerdir. Bu abajurlar kısılıp açılabilen yani ışık derecesi değiştirilebilen abajurlar olup, yattığınız yerden kolaylıkla kapatıp açabileceğiniz özelliklere sahiptir. Bazıları üzerine sadece dokunduğunuzda bile açılıp kapanabilir. Baş ucu lambaları, özellikle de ışık derecesi ayarlanabilen olanları yatak odası aydınlatmasında en çok tercih edilen lambalardır. Gece uyandığınızda ya da herhangi bir anda ihityacınız olduğunda kolaylıkla açıp kapatabileceğiniz ışıklar, yatak odanızı daha da konforlu hale getirecektir. Yatak odası dekorasyonu ve aydınlatmaları ile ilgili farklı bilgiler almak için ilginç yatak odası modelleri yazımıza göz atınız. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanabileceğiniz farklı yatak odası aydınlatma fikirleri için galerimizde sizler için hazırladığımız örneklere göz atmayı da ihmal etmeyin.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir