Mutfak Dekorasyonu

Siyah Gri Mutfak Dekorasyonu

Alışılmışın dışına çıkmak hiç bir konuda kolay değildir. Klasik olanlar her zaman güven vericidir, farklı olmak cesaret ister. Ister giyim kuşam konusunda olsun, ister saç ve makyaj konusunda olsun isterseniz de dekorasyon konusunda. Klasikleşmiş alışkanlıkların dışına çıkmak zordur. Mutfak dekorasyonlarında beyaz gibi açık renk tonlarının hakim olduğu mutfak tasarımları kullanmak en kolayıdır. Çünkü bunlar her zaman kabul görmüş, her daim uygunluğu ispatlanmış renk tonlarıdır. Peki bunların dışına çıkmak, siyah gibi güçlü bir rengi gri gibi soğuk bir renkle kullanmak isterseniz bir de bu renkleri evin en önemli alanlarından biri olan mutfaklarınızda kullanmak isterseniz ne olacak? Gelin bakalım siyah gri mutfak dekorasyonu örnekleri nasıl olurmuş.

Siyah, tek başına kullanıldığında bulunduğu ortamı karartan ortama çok farklı bir hava veren renk tonudur. Ortamdaki tüm ışığı içine çektiği için garip bir his de verir. Ancak siyah rengi onu tamamlayan ve kontrast sağlayan renk tonları ile kullandığımızda ortaya oldukça şık, oldukça havalı tasarımlar çıkar. Mutfak dekorasyonu gibi aydınlık ferahlık üzerine kurulu alanların dekorasyonlarında bile bu renk tonu değişik bir alternatif olabilir. Siyah rengi en iyi tamamlayan renk beyazdır. Onun dışında daha cool bir görünüm için kullanmanız gereken renk ise gridir. Ankastre mutfakların ana rengi olan griyi metalik renk tonu olması sebebiyle evlerimizde sık sık görmeye başladık bile. Ahşabın doğal rengi dışında siyah ile mükemmel uyum sağlayan gri rengi genelde doğal tonlarında kullanmak gerekiyor. Doğal tonları derken kast ettiğimiz, ürün rengi olarak kullanılması. Yani gri renk tonundaki parlak beyaz eşyalar veya masa ayakları, buzdolapları en uygun zeminlerdir. Eğer gri ve siyah rengin bir araya geldiğinde çok karanlık oluşturacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, bu renk tonları bir arada kullanıldıklarında şık ve mesafeli bir duruş sergiler ancak karanlık oluşturmaz.

Koyu renk kullanımının en önemli riski iyi bir aydınlata oluşturulamaması ihtimalidir. Koyu renk tonları hakimiyetindeki alanlarda doğal ışığın yanında yapay ışıklandırmaların da çok iyi planlanmış olması gerekir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir