Oturma Odası Niş Modelleri

Niş kelimesi dilimize ingilizceden geçmiş olmakla beraber aynen okunduğu gibi söylenir. Bu kelime aslında tam olarak duvara açılan delik veya oyuntu anlamına gelir. Klasik niş modellerine bakarsak bunların en eski çağlardan itibaren ev dekorasyonlarında kullanılan bir şey olduğunu anlayabiliriz. Ülkemizde de sık sık tercih edilen bu dekorasyon tarzları en çok oturma odaları ile salon dekorasyonlarında kullanılmaktadır. O yüzden de biz de bu içeriğimizde sizlere oturma odası niş modelleri hakkında bilgiler vermek aynı zamanda çeşitli modelleri örnekleri ile birlikte sunmak istedik. Niş modelleri isim olarak çok bilinmese bile aslında hemen hemen herkesin evinde kullandığı bir dekorasyon tarzıdır.

Ismi ile tarzı birbirinden biraz alakasızdır. Biz niş kelimesini dilimizde temel olarak çok lüks veya benzeri olmayan anlamında kullanıyoruz. Mesela bir yerde bazı ürünler vardır, çok aşırı pahalıdır çünkü bunlardan yani bu tasarımlardan dünyada bir iki tane daha vardır. Bu ürünler çok niştir ve çok niş bir kesme hitap ediyordur. Kelimeyi tam anlamı ile  biz bu şekilde kullanıyoruz. Burada bahsettiğimiz niş modelleri ise çok daha farklıdır. Bu sebeple arama yaparken yanlışlık yapmamak lazım. Oturma odası niş modelleri ile salonlarda kullanılan niş modelleri birbirine benzerdir. Galerimizdeki örneklerden beğendikleriniz olursa onları kendi salonlarınızda da kullanabilirsiniz. Zaten oturma odası ile salon dekorasyonları artık neredeyse aynı noktaya geldi. Eskisi gibi evlerde bol bol oda olmadığı için salonları ile oturma odalarını ayırmak oldukça zor. Herkes bir odasını hem oturma odası hem de salon olarak kullanıyor. Bu nadide odalarımızda eğer fazla alan yoksa, duvarlarınızı şık ve farklı bir tarzda dekore etmek istiyorsanız niş modelleri uygulamaları en güzel çözümler olacaktır. Ayrıca bunların içerisinde küçük, büyük az raflı çok raflı, tüm duvarı kaplayan gibi çeşitli seçenekler de mevcuttur.

Oturma odası niş modelleri modern ev dekorasyonu renkleri ile gayet uyumlu olabilecek tarzda sade tasarımlardan da oluşur. Eskiden genelde aşırı süslü tasarımlar vardı ancak şimdi bunlar değişti.

Değişen tasarım örneklerini galerimizde de görebilirsiniz.

ahsap-oturma-odasi-nis-modelleri
cok-guzel-oturma-odasi-nis-modelleri
cok-modern-oturma-odasi-nis-modelleri
en-guzel-oturma-odasi-nis-modelleri
en-luks-oturma-odasi-nis-modelleri
en-sik-oturma-odasi-nis-modelleri
farkli-oturma-odasi-nis-modelleri
guzel-oturma-odasi-nis-modelleri
kullanisli-oturma-odasi-nis-modelleri
luks-oturma-odasi-nis-modelleri
modern-oturma-odasi-nis-modelleri
oturma-odasi-nis-modelleri
ozel-oturma-odasi-nis-modelleri
renkli-oturma-odasi-nis-modelleri
sade-oturma-odasi-nis-modelleri
sik-oturma-odasi-nis-modelleri
siyah-oturma-odasi-nis-modelleri
tasarim-oturma-odasi-nis-modelleri
tugla-oturma-odasi-nis-modelleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri