Nişan Tepsisi Süsleme Örnekleri

Nişan tepsisi süsleme, eğer profesyonel bir organizasyona vermiyorsanız biraz emek gerektiren eğlenceli bir iştir. Ilk olarak aklınızda nasıl bir modelleme yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Bunun için de nişan tepsisi süsleme örnekleri arasında inceleme yapıp, tarzınızı, neyi sevdiğinizi kararlaştırabilirsiniz. Ayrıca renklerini ve modellerini de bir arada gördüğünüz için kıyafetinize, gecenin konseptine uygun hangi renkleri tercih edebileceğinizi de görmüş olursunuz. En sevdiğiniz rengin seçenekler arasında olup olmadığını da görebilirsiniz. Nişan tepsisi süsleme tarzları hakkında genel bilgiden sonra gelelim detaylara.

Nişan tepsisi süsleme malzemeleri nelerdir?

Nişan tepsisi süslerken kullanılabilecek bir çok malzeme vardır. Danteller, geniş güpürler, dar güpürler, ince tüller, sırma işlemeli iplikler ve onlarca çeşit tüller. Geniş ve dar kurdeleler, italyan dantelleri ile süslenmiş kenarlıkların yanında fransız güpürleri. Tüm bu kumaş detayları inciler, taşlar, sutaşları, pullar, boncuklar, cam boncuklar ile tamamlayabilirsiniz. Siz nasıl bir nişan tepsisi süslemesi yapmak isterseniz ona göre malzeme bulabilirsiniz. Tepsileri de kendiniz yapabileceğiniz gibi hazır satın da alabilirsiniz. Peki tepsiyi nasıl yapacağım derseniz o da oldukça basit. Son dönemlerde aynalı nişan tepsileri oldukça moda. Bu tepsileri her yerde farklı renkleri ile bulabilirsiniz. Eğer kendiniz yapmak isterseniz ise dilediğiniz bir aynacıdan dilediğiniz büyüklükte bir ayna kestirip, kenarlarını elinizi kesmeyecek şekilde yaptırıp bu aynayı süsleyerek kendi nişan tepsinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bu aynanın etrafını lastikli danteller ile kaplayabileceğiniz gibi güpürler ve kurdeleler ile de kaplayabilirsiniz. Hatta isterseniz şık ince bir tül alıp bütün tepsiyi bu tülle kaplayabilirsiniz.

Peki o zaman, nişan tepsisine ne konur?

Nişan tepsisini süslemenin yanında üzerine konulacaklar da ayrı bir konudur. Tepsiye genelde gelin ve damadın yüzükleri konur. Bu yüzükler birbirine kırmızı bir kurdele ile bağlıdır. Son zamanların modasından olan yüzük kutuları da artık nişan tepsilerinde yerlerini aldı. Parlak boncuklu süslemelerle yapılan veya tamamen aynadan imal edilen bu kutuların içine gelin ve damadın nişan yüzükleri konur. Farklı renk ve modellerde bulunabilen bu yüzük kutuları, nişan tepsisinin önemli bir parçasıdır. Tepsi süslemeleri hakkında daha fazla bilgi almak için kına tepsisi süsleme fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz. En güzel nişan tepsisi süsleme örnekleri de galerimizde, bakmadan geçmeyin!

aynali-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
beyaz-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
cicekli-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
dantelli-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
degisik-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
en-guzel-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
en-guzel=nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
gosterisli-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
gullu-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
incili-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
islemeli-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
kalpli-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
klasik-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
modern-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
pembe-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
pudra-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
sade-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri
yesil-nisan-tepsisi-susleme-ornekleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri