Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Nasıl Süslenir?

Yeni evlenen gelin kızlarımızın, evinde vakit geçirmeyi seven hanımlarımızın aynı zamanda mutfağı kendisi için özel bir alan olarak gören beyefendilerimizin yeni favorisi, mutfak süsleme! Dışarıdan bakıldığında kolay bir şey gibi görünen bu işlem aslında oldukça zordur. Hatta artık malzemeleri de boşa götürmeden süsleme işlemleri yapabilmek için ortaya kendin yap fikirleri ve projeleri çıkmıştır. Duyulduğu kadar kolay olmadığını söylediğimiz bu işeme göre peki mutfak nasıl süslenir? Bu sorunun cevabında ilk olarak şunu aramalısınız, nasıl bir süsleme tarzı. Adeta bir doğum günü partisinden fırlamışçasına süslü mutfaklar mı yoksa yeni evli gelinlerimizin el emeği göz nuru çeyizleri ile süslü bir mutfak mı istersiniz? Bunun cevabına göre size farklı farklı mutfak süsleme yöntemleri sunabiliriz. Tabi tüm bunların yanında mutfağını daha sıcak bir hale getirmek isteyen, aslında fazla süslemeden şık olmasını sağlamak isteyenler de vardır. Herkese uygulanabilir ve pratik süsleme fikirleri veriyoruz.

Ilk iş, mutfak dolabı düzenleme fikirleri

Mutfak dolapları kapakları sürekli kapalı olsa da dolap içerisinde kendi halinde bir düzen olması gerekir. Yani kapağını açtığınızda karşınıza bir kaos çıkmıyor olması, mutfağın da kendi içerisinde bir düzeni olduğunu gösterir. Mutfak dolapları içerisinde kaymaz tabanlı örtüler serebilirsiniz. Bu örtüler sayesinde dolabın içerisine koyduğunuz malzemeler zemine yapışmaz. Ayrıca istediğiniz zaman sadece çıkarıp silkeleyerek örtüleri temizleyebilirsiniz. Mutfak dolabı içerisi düzenlemesi süslemenin bir parçasıdır. Çeyizinizden seçtiğiniz el emeği örtülerinizi de mutfak dolabı düzenlemesi için dolabın içerisine serebilirsiniz.

Raflar ve mutfak gereçleri

Mutfak süslemenin ilk yolu, eğer sürekli kullanılmıyorsa hiç bir mutfak gerecini açıkta ortalıkta tutmamaktır. Kepçeler, büyük kaşıklar veya sürekli kullanılmayan tavalar toz olacak biçimde mutfağın çeşitli yerlerinde asılı durmamalı. Istediğiniz zaman ulaşıp alabileceğiniz bu malzemeleri dolapların içerisine yerleştirip bunların yerine çeşitli duvar süslerini asabilirsiniz. Mutfak saatinin ya da oda sıcaklığını gösteren termometrenin kullanılmayan eşyalardan daha hoş görüneceğini aynı zamanda da kullanışlı olacağını garanti edebiliriz. Raflara sereceğiniz renkli örtüler, raf üzerindeki eşyaların kaymasını engellerken mutfağın da süslemesinde önemli bir etkisi olur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir