Genel Dekorasyon

Muhteşem Ahşap Ev Dekorasyon Fikirleri

Ahşap evler hem sağlık açısından hem estetik duruşuyla tercih edilmektedir. Bulunulan yerin iklimi önemli olsa da gelişen teknoloji ile bu durum sorun olmaktan çıkmıştır. Elbette bu evlerin dekorasyonu sanıldığı kadar kolay değildir. Hem evin doğasını bozmayacak aynı zamanda göz zevkine hitap edecek ürünler bulmak zor olsa da imkansız değildir. Seçilen renkler, kullanılan mobilyalar doğru kombinlendiğinde ortaya çok şık görüntüler çıkacaktır.

 

 

Patlak renkler kullanmaktan korkmamalısınız. Ancak bunu evin her yerinde yoğun olarak kullanmayın. Bunları dengelemek için soft renkleri kullanabilirsiniz. İskandinav tarzına az a olsa kırmızı eklemek evinizi parlatacaktır. 

 

 

 

 

Bitkilerin Güzelliğini Kullanın

Özellike salon kısmında büyük çiçekler kullanabilirsiniz. Bakımı kolay olan bu bitkiler hem evinizi ferahlatacak hem de farklı bir tarz oluşturacaktır. Özellikle duvara tutunabilen bitkiler tablo, biblo açığını da kapatacaktır. Bu bitkilerin vazo ya da saksılarında değişik renkler tercih edebilirsiniz. Ya da sabit renklerin arasında yaldızlama kullanılan saksılar ilginizi çekebilir. Bitkilerin yanı sıra TV ünitelerinde de aynı taktiği düşünebilirsiniz. Ahşap renklerin arasında duran yeşil bir ünite evinizi renklendirecektir. Ahşap evler her türlü dekorasyon fikrine açıktır.

Mum ve diğer aydınlatma ürünleri çok dikkatli kullanılmalıdır. Bu ahşap evler yangın ihtimali yüksek olan evlerdir. Mum kullanmak evinizde loş bir ortam oluşturacaktır. Ancak mumları tek başına kullanmamalısınız. Muhakkak bir tabak, kase tercih etmelisiniz. Çoklu mum kullanılacaksa bu kaseleri uyumlu renklerden seçebilirsiniz. Örneğin, mor ve pembe birbirine çok yakışmaktadır. Siyah ve beyaz veya gri tonlar da tercihiniz olabilir. Aydınlatmada da metal ya da ip tercih edebilirsiniz. Mümkün olduğunca ahşap yerlerden uzak duracak şekilde sarkıntı oluşturmalısınız. Bu yüzden metal aksamlar hem ahşabın soft halini kıracak hem de farklı dekorasyon fikirlerine kapı açacaktır.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir