Yatak Odası Dekorasyonu

Modern Yatak Odası Dekorasyonları İçin Makyaj Masaları

Güzellik ve yakışıklılık algısı zaman içerisinde çok büyük değişikliklere uğramış olsa da değişmeyen en temel noktalardan biri makyajdır. Burada bahsettiğimiz majyaj tarz olarak veya renk olarak değil, makyaj yapma kavramı olarak mevcuttur. Yani bundan kırk elli sene öncesinde de kadınlar güzelleşmek daha farklı görünmek için makyaj yapıyorlardı şimdi de makyaj yapıyorlar. O zamanlarda popüler renkler malzemeler farklı olsa da makyaj kavramı hep vardı. Yatak odalarının en önemli köşelerinden bir tanesi de tabiki bu hazırlanma sürecinin yapıldığı makyaj masaları idi. Günümüz modern mobilyalarına kadar tuvalet aynası olarak adlandırılan bu masalar zaman içerisinde çeşitli özellikler eklenerek farklı hale geldi ancak ortadan kalkmadı. Eskiden bu makyaj masalarına tuvalet aynası denmesinin bir kaç farklı sebebi vardır. Birincisi tuvalet, şık ve süslü gece elbiselerine verilen isimdir. Bu elbiyesi giydikten sonra nasıl göründüğüne veya giyerken kenarına köşesine bakmaya yardımcı olduğu için bu masalara bu isimler verilmiştir.

Modern zamanların  tuvalet aynaları ortadan kalktı, hemen hemen bütün kadınlar makyajlarını banyoda yapıyorlar artık. Durum böyle olunca da yatak odasında makyaj masası olan ev sayısı oldukça azaldı. Ancak yine de makyaj masası kullanmak isteyen, en azından yatak odamda bulunsun şıklık olsun diyenler için eski tarzların modern çizgilerle buluşturulduğu muazzam tasarımlar karşımıza çıkıyor. Tüm yatak odası takımı tarzlarına uyum sağlayabilecek makyaj masalarını istediğiniz büyüklükte de seçebiliyorsunuz. Modern yatak odası dekorasyonları için makyaj masaları seçmek aslında o kadar da kolay değil. Her ne kadar eski popüleritesi kalmamış olsa da yine de herhangi bir yere gittiğinizde makyaj masası modellerine baktığınızda karşınıza onlarca farklı seçenecek çıkabiliyor.

Önünde taburesi ya da yumuşak pufu ile konforlu bir makyaj ortamı sunan bu masalar ayna, çekmeceler ve masa kısmından oluşur. Eğer sizin yatak odasında fazla alanınız yoksa bu masaların çok daha küçük ve dar olanlarını bulabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir