Genel Dekorasyon

Modern Strafor Duvar Paneli Modelleri

Strafor duvar paneli modelleri, pratik bir şekilde evine farklı dekorasyon uygulamak isteyenlerin en büyük yardımcısı. Son zamanların en gözde dekorasyon modellerinden biri olan tuğla görünümlü duvar tasarımlarını duvar kağıtları ile daha gerçekçi görünmesini istiyorsanız üç boyutlu duvar kağıtları ile oluşturabilirsiniz. Ancak bu tuğla görünümlü duvar modellerinin yanında daha da farklı bir tasarım isterseniz bunu duvar kağıtları ile yapamazsınız. Tuğla ya da taş görünümlü bir duvarın ortasında şık bir şömine, hatta şöminenin arkasında hoş bir kapalı pencere görünümü. Aklınıza gelebilecek tüm bu tarz dekorastif süslemeleri modern strafor duvar paneli modelleri ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Her yerden örneklerini görebileceğiniz, örnekler üzerinden de kendi tarzınızı düşünüp oluşturabileceğiniz bu tasarımların başında kırmızı tuğlalı havalı duvar panelleri vardır.

Desenli strafor köpük modelleri ve kullanımı

Köpük strafor modelleri diğer duvar panellerine göre biraz daha hafif ve kullanımı kolaydır. Doğal olarak fiyatı da daha uygundur. Bir çok yapı markette istediğiniz büyüklükte ve desende bulabilceğiniz köpük straforları, uygulama bilgilerini detaylıca öğrenmeniz gerekir. Eğer bir usta ile çalışıyorsanız o konuda sıkıntı olmayacaktır ancak kendiniz yapmak ve uygulamak isterseniz zorluklar yaşayabilirsiniz. Köpük paneller diğerine göre daha yumuşak ve kırılgandır. Dikkatli kesilmediği sürece şekil vermekte sorun yaşanabilir.

Farklı renk tonları ile farklı havalar

Klasik dekorasyonda yıllardır vazgeçilmeyen kırmızı tuğlaların yerini artık daha taş görünümlü, açık renk tonlarındaki paneller alıyor. Kırmızı tuğla duvar her ne kadar eski ev tasarımlarının yegane yaratıcısı olsa da koyu renk tonundan dolayı kullanımı oldukça zor. Kirlenmeyen, uzun ömürlü ve dayanlıklı panelleri ev mobilyaları ile kullanmakta sıkıntı yaşanıyor. Açık renk tonlarındaki duvarları her mobilya ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Ancak kırmızı, bordo gibi koyu renkleri mobilyalar ile uyumlu hale getirmek çok zor. Duvar kağıtları ile süsleme ve duvar panelleri ile süsleme hakkında daha fazla bilgi için dekoratif duvar paneli modelleri yazımıza göz atmadan geçmeyin.Ayrıca en gözde modern strafor duvar paneli modellerini de galerimizde inceleyebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir