Modern Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon ve oturma odası dekorasyonunu yaparken ilk iş kafanızda tüm resmi yaratmaktır. Detaylara girmeden genel itibari ile nasıl bir tasarım, nasıl bir hava yaratmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Kendiniz bol bol zaman geçirceceğiniz gibi misafirlerinizin de en çok zaman geçireceği alan olan salonların tarzınıza tamamen uygun olması, sizi temsil etmesi gerekir. Modern salon dekorasyon fikirleri kişiye özel, klişe renklerden ve zevklerden uzak, orijinal ve geliştirilebilir fikirlerdir. Yani parlak yepyeni aksesuarlar yerine eskitme hatta eski eşyalardan yapılmış aksesuarlar ile tamamlanan detaylar genelde size kendinizi daha iyi hissettirir. Dediğimiz gibi kişiye özel dekorasyon fikirleri tamamen değiştirilebilir ve geliştirilebilir özellikler taşır.

En modern salon dekorasyon önerileri

Duvarların rengi dekorasyon tarzını belirlemede oldukça önemlidir. Eğer küçük bir salonunuz varsa açık renk tonları ve pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Kocaman bir salonunuz var ise iddialı koyu renk tonlarını kullanabilirsiniz. Çevrenizde pek fazla koyu renk tonlarını tercih edenler olmayacağı için ilgi odağı olabilirsiniz. Ayrıca salonunuzun ne kadar ışık aldığı da renk belirleme konusunda önemlidir. Gün içerisinde çok ışık alan bir salon ile az ışık alan bir salonu aynı renge boyayamazsınız. Eğer hangi rengin nasıl bir etki vereceğine karar veremiyorsanız odanın küçük bir kısmında renkleri deneyerek gün içerisinde ışıktan nasıl etkilendiklerini test edebilirsiniz.

Modern salon dekorasyonu aksesuarları

Salon aksesuarları dekorasyonun bir parçası olduğu gibi aynı zamanda hayatınızı kolaylastıran detaylardır da. Şimdiye kadar salonların baş köşesinde duran kullanışsız aksesuarları bir kenara bırakın. Artık aynı anda bir kaç işe yarayabilen modern zamanların teknolojik aksesuarları var. Duvar saatlerinin yerini alan alarmlı, şık ve teknolojisi harikası saatlerin yanında hem hoparlör görevi gören hem de televizyonunuzu kontrol etmenizi sağlayan google home gibi aksesuarlar hayatımızı kolaylaştırıyor. Salon dekorasyonları konusunda farklı fikir ve öneriler için modern salon duvar dekorasyonu örnekleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca modern salon dekorasyon fikirlerinin en güzel örneklerini galerimizde görebilirsiniz:

buyuk-modern-salon-dekorasyon-fikirleri
degısık-salon-dekorasyon-fikirleri
en-modern-salon-dekorasyon-fikirleri
fransiz-modern-salon-dekorasyon-fikirleri
grı-salon-dekorasyon-fikirleri
klasik-modern-salon-dekorasyon-fikirleri
koyu-renk-modern-salon-dekorasyon-fikirleri
modern-farkli-salon-dekorasyon-fikirleri
modern-hardal-sarisi-salon-dekorasyon-fikirleri
modern-kolay-salon-dekorasyon-fikirleri
modern-kucuk-salon-dekorasyon-fikirleri
modern-renkli-salon-dekorasyon-fikirleri
modern-salon-dekorasyon-fikirleri
renkli=modern-salon-dekorasyon-fikirleri
retro-modern-salon-dekorasyon-fikirleri
sade-modern-salon-dekorasyon-fikirleri
trend-salon-dekorasyon-fikirleri
trend-salon-dekorasyon-fikirleri
yazlik-modern-salon-dekorasyon-fikirleri
yenilikci-modern-salon-dekorasyonu

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri