Genel Dekorasyon

Modern Oda Kapısı Modelleri

Günümüz modern mimarisinde öne çıkan minimalist yaklaşım evlerin metrekarelerini de etkiledi. Minimalist mimari planlarından mı yoksa şehir merkezlerinde toprak fiyatlarının aşırı yükselmesinden mi kaynaklı bilinmez ama kutu gibi küçücük evler, günümüz modern ev tasarımları. Biz bu yazımızd sizlere her yere uygun, farklı özellikleri olan modern oda kapıdı modelleri ve fiyatlarını araştırdık. Amerikan kapılardan ahşap kapılara, sürmeli ya da sürgülü kapı modellerinden akordeon tarzı iç oda kapılarına kadar aklınıza gelebilecek her tarzda kapılar hakkında bilgi alabilirsiniz. Modern dünyanın şeffaflık ilkesini en iyi şekilde yansıtan cam kapılar ve şeffaf kapıları da tabiki unutmadık.

Iç mekan kapı modellerinde ön plana çıkan tasarımlar

Minimalist yansımaların oluşturduğu dekorasyonlarda kapılar çok farklı bir tarza sahip desek yanlış olmaz. Her şey küçük küçük tasarlanırken kapılar kocaman, gösterişli ve ihtişamlı bir görünüme sahiptir. Kalın ahşap kesim kapıların yine kalın ahşap oymalarla yarıştığı günümüz dekorasyonunda aklınıza gelebilecek tüm renklerde kapıları kullanabilirsiniz. Siyah renk tonlarının ön plana çıktığı bir oda dekorasyonunda beyaz hatta tamamen beyaz bir kapı kullanabilirsiniz. Bu oda dekorasyonlarında renklerin zıtlıklarını kullanabilirsiniz. Sade çizgilerin öne çıktığı geometrik formlu oda kapıları, havalı ofis dekorasyonlarından sonra ev dekorasyonlarına da girmeye başladı.

Mobilyalar ile uyumlu iç kapılar

Mobilyalarınızın yapıldığı malzemelerden ve dokulardan hazırlanan kapılar, özellikle de kapı ile yakın olan mobilyalar açısından oldukça önemlidir. Kocaman bir ahşap televizyon ünitesinin yanında benzer renklerde yapılmış oda kapısı renk ve doku açısından mükemmel bir uyum sağlar. Ceviz ağacı, sağlam olma özelliğinin yanında dokusu ve rengi bakımından da çok sevilen, bol bol tercih edilen bir ağaçtır. Evlerdeki ceviz ağacı mobilyaları yine ceviz ağacı, sağlam kapılar ile tamamlayın. Oda kapısı tasarımları hakkında daha fazla bilgi almak için en trend iç dekorasyon kapı modelleri yazımıza göz atmayı unutmayın. Ayrıca bu yılın en modern oda kapısı modelleri için de galerimizde sizler için hazırladığımız görsellere bakmadan geçmeyin.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir