Genel Dekorasyon

Modern Küçük Evlere Dekorasyon Tüyoları

Insanoğlu yaşadığı ortama, coğrafyaya, iklime ve doğal olarak da zamana inanılmaz bir hızla uyum sağlıyor. Cep telefonlarının olmadığı ya da yeni çıktığı zamanları aşağı yukarı şimdiki genç nesil bilir. Bilgisayarlardan el bilgisayarlarından veya müthiş özellikleri olan telefonlardan bahsetmiyoruz bile, sadece ilk telefonlar antenli kocaman telefonlardan bahsediyoruz. Bu telefonları daha çözmeye çalışırken hayatımıza bir küçülen sora yeniden büyüyen çılgın telefonlar girdi. Yolda karşınıza çıkan herkesin elinde bu tarz akıllı telefonlar var. Antenli takoz telefonlardan akıllı çılgın telefonlara inanılmaz bir hızda geldik. Şimdi kalkıp da kimse ben bu telefonu kullanamıyorum, ne işe yarıyor bilmiyorum demez. Hemen hemen herkes elindeki telefonun tüm özelliklerini en ince ayrıntılarına kadar bilir. Yani tüm bu kelimeler ile anlatmak  istediğimiz şey, insanoğlu her koşula muazzam bir uyum gösterir. Dünyanın her yerinde ve her konusunda bu böyle olduğu için ev hayatı, ev dekorasyonu ve ev mimarisi konusunda da böyle olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kocaman evlerden, üç metrelik tavanlardan, mutfağı bahçede neredeyse ayrı bir bina olan evlerden günümüzün kutu gibi küçücük ev modellerine geldik. Şehir merkezinde evin tüm odalarının bir oda olduğu süper modern evlere, mutfakların sadece bir duvar boyunca dolaptan ibaret olduğu mutfaklara uyum sağlar olduk. Biz ne kadar uyum sağlasak da bu kadar küçük alanlarda konfor sağlamak o kadar kolay olmadı. Iç mimarlar ve dekorastyon uzmanları da en çok bu konuda fikir üretmek zorunda kaldı. Sonra ortaya modern küçük evlere dekorasyon tüyoları, dekorasyon planlarken en fazla dikkat edilmesi gereken önemli konular çıktı. Öyleyse gelelim bu tarz evleri dekore etme noktalarına, bakalım ne tarz tüyolar alabiliriz.

Evler küçük olabilir ama mobilyalar olmak zorunda değil

Tek bir salondan oluşan bir kısmının yatak odası olduğu ev tiplerinden bir eviniz dahi olsa ben en iyisi küçük küçük mobilyalar alıyım de her şeyim olsun demeyin. Bu en büyük yanlış olur. Kocaman ama işlevsel, gösterişli ama dağınık olmayan mobilyalar küçük ev dekorasyonlarının olmazsa olmazlarıdır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir