Genel Dekorasyon

Modern Ev Dekorasyonunda Renk Kombinleri

Renk uyumu ile renk kombini konusu biraz uzmanlık gerektiren, en azından bol bol örnek incelenmesini gerektiren bir konudur. Renk kombini konusunu günlük hayatımızın her anında düşünüyoruz. Hangi elbise ile hangi ayakkabı kombin olur veya hangi kabanın altına hangi çizme daha iyi olur, saçımızın renginden rujumuzun rengine kadar her şey bir uyum konusudur. Gün içerisinde bu kadar çok düşünmek zorunda kaldığımız renk kombini konusu ev dekorasyonlarında da karşımıza çıkar.

Siz bu konuda daha fazla düşünmek zorunda kalmayın ve yorulmayın diye biz sizler için kopya çekebileceğiniz modern ev dekorasyonunda renk kombinleri ile kullanımlarını bir araya getirdik. Galerimizde yer almayan tarzlar ile bilgileri de içeriğimizde hazırladık. Renk kombini konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için daha fazla örnek incelemek gerektiğini de unutmayın.

Renk uyumları ile renk kombinleri farklı şeylerdir. Bazı renkler birbiri ile uyumlu değildir ama birlikte kullanılabilir yani kombin yapılabilir. Mesela, gri ile kırmızı renkleri çok uyumlu renkler değillerdir. Çünkü gri çok soft ve çok nötr bir renkken kırmızı aşırı derecede güçlü bir renktir. Ancak bu iki rengi hem kıyafetlerinizde hem de ev dekorasyonlarnızda uygun bir şekilde kombinleyeblirsiniz. Farklı bir örnek vermek gerekirse, mint yeşili ile fıstık yeşili birbirine yakın tonlar olarak gayet uyumlu renklerdir. Ancak bu iki rengi hiç bir şekilde birlikte kullanamazsınız. Hele ev dekorasyonunda bu iki rengi kullanmaya kalkarsanız ortaya içinize fenalı getiren bir kombinasyon çıkarmış olursunuz. Tüm bu sebeplerden ötürü modern ev dekorasyonunda renk kombinleri biraz uzmanlık gerektiren,biraz bilgi gerektiren farklı bir konudur.

Peki herhangi bir ev dekorasyonunda renk kombinini neler ile oluşturabilirsiniz? Koltuklar ve kırlentleri en güzel kombin oluşturma imkanlarından bir tanesidir. Aynı şekilde duvardaki tablolar ile duvar renklerini veya duvar kağıtlarını harika bir şekilde kombin yapabilirsiniz. Perdeleri tülleri ile veya perde aksesuarları ile birlikte kullanarak başarılı kombinler elde edebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir