Mutfak Dekorasyonu

Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Yeni bir ev satın aldığınızda taşınmadan önce onu dekore etmek istiyorsanız veya eski evinizi yeniden dekore edip bambaşka bir hale getirmek istiyorsanız bu sürecin iki yolu vardır, birincisi bir iç mimar veya iç dekorasyon uzmanı bulup nasıl bir şey istediğinizi ona anlatırsınız. Ardından neredeyse hiç bir şeye karışmadan kendinizi uzmanın ellerine bırakırsınız. Diğer yolu ise her şeye kendiniz karar verir, her detayı kendiniz düşünürsünüz. Ikinci yol daha zor gibi görünebilir ancak unutmayın ki bu yol size ait olan tamamen sizi ve sizin zevklerinizi yansıtan bir yoldur. Ikinci yolu tercih ettiyseniz de önce bir planlama yapmanız gerekir. Kendi kendinize sormanız gereken ilk soru şudur, ben nasıl bir ev istiyorum? Renkleri, desenleri ve dokusu ile huzur dolu sakinlik ile dolup taşan bir ev mi yoksa içinde kelebekler uçuşuyormuş hissi veren renk renk, canlı heyecanlı bir ev mi? Bu ve bunun gibi kilit soruların cevaplarını kendi kafanızda hazırladıktan sonra gerisi çok daha kolay, çok daha hızlı bir şekilde gelecektir. Unutmayın ki nasıl başlarsanız öyle gider, planlamadan düşünmeden başlarsanız sonunda mutlaka pişman olursunuz.

Modern ev dekorasyonu örnekleri incelemek sizlere ilk sorunun cevapları arasında neler olabilir bunu gösterir. Yani siz dekorasyon tarzları, dekorasyon modelleri hakkında bilgi sahibi olmadan çeşitleri bilmeden ne istediğinize karar veremezsiniz.

Modern ev dekorasyonlarında salonlar ile oturma odaları bir araya geldi, iki ayrı oda yerine artık her ikisi olarak da kullanılan tek oda vardır. Ayrıca mutfakların salonlara taşındığı açık mutfak tarzları modern ev dekorasyonlarının olmazsa olmazlarındandır. Siz kendi evinizin özelliklerine bağlı olarak açık mutfak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Eğer çok küçük bir mutfağınız varsa ve bu mutfak salon ile birleştirilebilir durumda ise aslında en mantıklı salon ile mutfağı birleştirmektir. Böylece mutfağın o daracık havasından kurtulmuş olursunuz. Modern teknolojiler ve başarılı havalandırma sistemleri sayesinde de mutfakta yemek pişerken salonun kokmaması rahatlıkla sağlanmaktadır. Küçük mutfaklardansa açık mutfaklar çok daha konforludur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir