Genel Dekorasyon

Modern Dekoratif Cam Raf Modelleri

Herhangi bir odayı dekore etmek sadece estetik görünmesini sağlamak değildir. Ev dekorasyonu evin ruhunu oluşturmak, havasını değiştirmektir. Kapıdan girdiğiniz ilk andan itibaren tüm odaları dolaşırken hissedebileceğiniz bu ruhu çok çeşitli aksesuarlar ile oluşturabilirsiniz. Biz bu yazımızda modern dekoratif cam raf modellerini kullanarak farklı odalarda oluşturabileceğiniz tasarımlardan bahsedeceğiz. Bu dekorasyon fikirlerini dilerseniz oturma odalarında, dilerseniz salonlarda dilerseniz da yatak odalarında kullanabilirsiniz. Hatta büyük bir terasınız veya balkonunuz varsa oralarda da cam raf fikirlerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Cam, kullanıldığı tüm alanlara farklı bir ruh katan en şık dekoratif malzemelerden bir tanesidir. Ev içerisinde kapılarda bile renkli kullanımı, desenli ve dokulu kullanımı ile küçük ama etkili bir görünüm oluşturur. Duvar süslemesinde tercih ettiğimiz rafların ise camdan yapılanları tamamen dekoratif amaçlı olup son derece modern aynı zamanda otantik bir hava katar. Normalde duvarda kullandığımız dekoratif raflar ağırlık taşıyabilen zaman zaman kitaplık olarak bile kullanılabilen raflardır. Ancak dekoratif camlar ne kadar sağlam olsa da ağırlık taşıyamacak özelliklere sahiptir. Bu raflar tamamen dekorasyon amaçlı kullanılır. Birbirinden şık bibloları, fotoğraf çerçevelerini yerleştirebileceğiniz bir alan yaratır. Renkli, işlemli modelleri ile yatak odanızı bir anda binbir gece masallarından çıkmış gelmiş odalara dönüştürebilir. Mavinin en güzel tonlarını, sarının sıcak renkleri ile buluşturan cam rafları salonlarınızda da kullanabilirsiniz.

Dekoratif raf modelleri ve dekorasyon

Mutfakta kullandığımız raflar genelde kullanıma yönelik yani estetik ve şık olmanın dışında amaca yönelik tasarlanır. Ağırlık taşıyabilen veya bardakları dizmek için özel alanlar bulunan, tabakların kaymaması ve devrilmemesi için aralıklar bulunan bu raflarda cam kullanmak pek mantıklı olmaz. Cam kırılabilir özelliği yanında kaygan olması sebebiyle de mutfak kullanımı için pek uygun değildir. Salonda koltuk takımlarının üzerinde kullanılabilen cam raflar aile albümlerini yerleştirmek için en uygun yerdir. Bu rafların üzerine asimetrik olarak yerleştirilmiş tablolar da koyabilirsiniz. Bu tarz yerleşim ve kullanım örneklerini galerimizde görebilirsiniz.  Farklı odalarda duvar raflarının farklı kullanım örnekleri için modern ve dekoratif duvar rafı modelleri yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir