Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Modern Çocuk Odası Duvar Kağıdı Uygulama Fikirleri

Çocuk odası dekorasyonları, çocukların belki de gün içerisinde okuldan sonra en fazla zaman geçirdikleri yerin odaları olması sebebiyle çok ama çok önemlidir. Bu dekorasyonu yaparken de çocukların hayal dünyasını, kendi içlerindeki renklerini, dinamizmlerini engellememek için mutlaka onların fikirleri alınmalıdır. Hatta dekorasyonu tamamen onların yapmasına imkan vererek siz sadece fikir veren bir danışman olabilirsiniz. Modern çocuk odası duvar kağıdı uygulama fikirlerini bile çocuklarınız kendileri yapabilirler. Kendi dünyalarındaki renklerin yoğun olduğu sevilen kahramanlarla dolu bir odada kalmalarına yardımcı olabilirsiniz. Biz yetişkinler olarak her ne kadar farklı zevklere hitap çeşitli tasarımları benimsiyor olsak da çocukların dünyası bambaşkadır. Onlar için moda, trend yoktur. Renkleri başkalarının sevdiği ya da moda olan renklerden değil gerçekten hangi renklerden istiyorlarsa onlardan seçerler.

Çocuk odası duvar kağıdı çeşitleri nelerdir?

Duvar kağıtları, teknik özelliklerine ve tasarım özelliklerine göre çeşitlere ayrılır. Teknik özelliklerine üç boyutlu olan veya tek boyutlu olan modelleri vardır. Su geçirmesi veya su geçirmemesi de teknik özellikleri kapsamına girer. Ayrıca nefes alabilir, doğal boya ile üretilmiş organik duvar kağıtlarının yanında kendi kendini temizleyen duvar kağıtları da vardır. Teknik özellikleri farklı olan diğer bir tarz duvar kağıdı da silinebilir duvar kağıtlarıdır. Bu kağıtlar deterjanlı ve nemli bezler ile silindiğinde üzerindeki kirler, lekeler yok olur. Çocuk odalarında, sürekli bir resim yapma merakının duvarları sıçrama durumu olduğu düşünülürse bu tarz kolay temizlenebilir, silinebilir duvar kağıdı oldukça kullanışlı olacaktır.

Tasarım özellikleri bakımından duvar kağıdı çeşitlerinde ise desenler ön plana çıkar. Üç boyutlu duvar kağıtlarında çizgi film kahramanları ile süper kahramanlar yer alır. Bunların yanında doğayı seven, orman manzaralı duvar kağıtlarını tercih eden çocuklar da vardır. Yazının başında da belirttiğmiz gibi burada konu asıl çocukların fikirlerini almaktır. Onlara seçeneklerini gösterebilir hangisini seçerse nasıl olur, uygun olur mu olmaz mı fikirleirnizi söyleyebilirsiniz. Danışmanlık görevini yapıp fikir üretme ve uygulama kısmını onlara bırakmak en iyisi.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir