Mutfak Dekorasyonu

Minimalist mutfak dekorasyonları

Minimalizm, gereksiz süsten ve detaylardan uzak işlevsel, fonksiyonel aynı zamanda kusursuz şıklıkta demektir. Bir çok farklı şekilde ifade edilen minimalizm temelde bu kavramları ifade eder.  Bir çok çevre tarafından hala tam kabul görmemiş olsa da, klasik taraftarları tarafından özensiz ve basit olarak ifade edilse de ev dekorasyonunda önemli bir noktaya gelmiştir. Minimalist mutfak dekorasyonları, salon ve banyo dekorasyonlarına kadar aklınıza gelebilecek her noktada karşımıza çıkıyor. Tek başına, ilave hiç bir süsleme gerektirmeden kullanılabilen mobilyalar yine mobilyalar gibi sade ve gösterişsiz aksesuarlar ile tamamlanıyor.

Mutfak dekorayonu fikirleri içerisinde minimalist kavramlar

Mutfak dekorasyonunu mutfak dolapları, perdeler, tezgah ve mutfak eşyaları oluşturur. Aynı zamanda çeşitli mutfak aksesuarları ve süslemeleri de bu dekorasyonun bir parçasıdır. Minimalist tasarımlar mutfakta perdelerden kapı kollarına, ocaktan mutfak dolaplarına kadar tüm detaylarda karşımıza çıkar. Bildiğimiz o süslü, detaylı, gösterişli tasarımların yerini tamamen sade, iddiasız tasarımlar alır. Ayrıca klasik armutların, çiçeklerin ve çeşitli sebzelerin yerini geometrik desenler, ince çizgiler, ciddi ama kusursuz modeller alır. Desen konusu minimalizm ile birlikte farklı bir boyuta taşındı. Kareler, dikdörtgenler, yuvarlaklar ve konikler. Bu geometrik çizgilerin tamamı kendine minimalist tasarımlar içerisinde yer bulabildi. Mutfak tasarımının cazibe unsurlarını oluşturan mutfak dolapları da anksastre setleri ile beraber bundan beş sene önceki zamanların yarısı boyutlarında. Naif tasarımların pastel renkler veya tam tersi güçlü renkler ile buluştuğu mutfaklarda zaman geçirmek hem daha keyifli hem daha konforlu. Incecik dolap kapaklarının yine minik tutma kısımları ile açıldığı tasarımları bir tık daha ileriye taşıyan tasarımcılar kapakların içine tutma kısımlarının saklandığı modeller yaptı. Minimalizm kavramının sonuna kadar kullanıldığı mutfaklar modern evlerin göz bebeği durumunda.

Küçük mutfaklar için en güzel fikirler, minimalist fikirler

Küçük alanların en sevdiği tasarımlar tabiki de en küçük ama kullanışlı tasarımlardır. Yaratıcı iç mimarların sihirli dokunuşları ile dekore edilen küçük evler büyük evlere göre daha kullanışlı ve şık bile olabilir. Minimalist mutfak dekorasyon fikirleri yazımızdan yaratıcı fikirler hakkında bilgiler alabilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir