Genel Dekorasyon

Minimalist Ev Duvar Kağıdı Tasarımları

Filmlerde gördüğümüz bir çok şeyin gerçek olmaya başladığı modern zamanlardayız artık. Uzay çağı dediğimiz çağ başladı başlıyor. Mars’ a koloni kurma çalışmalarının başladığı şu aşırı teknolojik günlerde artık ev dekorasyonlarımız da bu teknolojiden payını aldı. Minimalisy ev duvar kağıdı tasarımları, teknolojik dekorasyon konusunda en fazla dikkat çeken aynı zamanda ilgi gören ev yapı malzemelerinin başında geliyor. Duvar kağıtları çok uzun yıllar sadece duvar rengini ayarlamak ya da duvarı daha güzel daha farklı göstermek için kullanılan dekoratif bir malzeme olarak kullanıldı. Ancak son zamanlarda artık bu kağıtlar tıpkı bir yapı malzemesi gibi sıva gibi mesela, kullanılmaktadır. Uygulandıkları duvarı koruyan, su geçirmeyen özellikte olanlarının sudan yağmurdan ve nemden duvarı koruma özellikleri ile duvar kağıtları, tıpkı bir yardımcı yapı malzemesi gibi kullanılmaktadır. Teknik özellikleri bir yana hala duvarlarımızı güzelleştirmeye, özgünleştirmeye ve değiştirmeye yardımcı olan bu kağıtları artık çok farklı tasarımları ile görebiliyoruz.

Ev dekorasyonunda yeni trend, minimalizm

Incelen koltuk kollarının yanında küçülen halılar, narinleşen laminant parkelerin arkasından sadeleşen oda dekorasyonları. Tıpkı uzak doğu felsefelerini yansıtan sade, tek renk, süssüz oda dekorasyon fikirleri. Tüm bunlar modern zamanların en gözde akımlarından biri olan mimimalizm akımının etkileri. Ilk önceleri altmışlarda çıkan bu akım sanat ve müzik camiasına yönelik oluşturulmuş bir akımdı. Sonra etkileri kontrol edilemeyen akım resmen yeni dünya düzeninin en etkileyici etmenlerinden biri haline geldi. Takı tasarımlarından kıyafet tasarımlarına, mobilya tasarımlarından ev dekorasyonu fikirlerine kadar çok yönlü bir şekilde hayatımıza etki etmeye başladı. Evlerimizin ve ev dekorasyonunun önemli parçalarındna biri olan duvar kağıtları da desenlerinde, renklerinde, tasarımlarında tabiki bu akımdan önemli derecede etkilendi. Ince kenarlı narin çizgilerle oluşturulmuş minimalist çiçek desenleri, klasik ama ağır desenli duvar kağıdı tasarımlarını gölgede bıraktı. Yine içerisinde az da olsa çiçekler bulunan çizgili, kareli ev duvar kağıdı modellerinde de geometrik desenlerin keskin hatlarla buluştuğu mesafeli ama şık desenler ön plana çıktı. Farklı tarzlarda modellerin birlikte kullanılabileceği duvar kağıtlarını galerimizde inceleyebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir