Mutfak Dekorasyonu

Kullanışlı Mutfak Dekorasyonları

Mutfaklar, evdeki herkesin gün içerisinde en az bir kez uğradığı alanlardır. Akşam yemekleri ve sabah kahvaltıları mutfakta yenilmiyor dahi olsa tüm mutfaklara günde en az bir kez uğranır. Her ne kadar evin kalbi, vitrini salonlarmış gibi görünse de aslında evin kalbi mutfaklardır. Misafirlere yemekler hazırlanan büyük olanlarında uzun akşam yemekleri yenen, tüm ailenin bir araya geldiği, genelde güne başlanan ve günün bitirildiği yerlerdir mutfaklar. Kullanışlı mutfak dekorasyonları büyüklüğü ne olursa olsun size sevdikleriniz ile birlikte en güzel zamanları geçirebileceğiniz mutfakları yaratmak konusunda yardımcı olur. Kocaman bir mutfak da olsa küçücük bir mutfak da olsa, buranın nasıl bir havası olduğu tamamen sizin dekorasyon özelliklerinize bağlıdır. Ayrıca unutmayın ki estetik ve şıklıktan daha önemli bir şey varsa o da fonksiyonelliktir. Işlevesel yani kullanışlı bir mutfak, kullanışsız ama inanılmaz göz alıcı bir mutfaktan çok daha iyidir. peki bir mutfağı ne kullanışlı yapar ne kullanışsız yapar? Bu mutfakların temel özellikleri nelerdir? Gelin şimdi bu soruların cevaplarına bakalım.

Kullanışlı mutfaklar, aradığınızı kolayca bulduğunuz temel ihityaç malzemelerinin el altında olduğu ama aynı zamanda her yeri dağınık göstermeyen mutfaklardır. Az ve öz eşya bulunan, kalabalık ailelerin ihityaçlarına cevap veren büyük olmayan ama ferah olan mutfaklardır. Tabiki büyük mutfaklar da kullanışlı olabilir. Bizim burada dikkat çekmek istediğimiz nokta, mutfağın fiziksel büyüklüğü en önemli unsur değildir. Tüm çatal kaşık gibi malzemelerin bir arada bulunduğu, küçük mutfaklarda köşeleri ve duvar diplerini değerlendirip bize hareket edecek alan yaratan mutfaklardır kullanışlı mutfaklar. Peki bunun tam tersi nasıl olur? Kocaman mutfak mobilyalarının tüm alanı kapladığı size hareket edecek alanın dahi kalmadığı mutfaklardır. Bu tip yerlerde genelde kullanılan eşyalar verimli de değildir. En çok kullandığınız tencerenin en üst dolabın en uzak köşesine konduğunu düşünün. Kullanışsız mutfaklar tam olarak bu hissi uyandırır. Neye ihtiyacınız olsa yoktur veya uzaktadır. Değişik ama işe yaramaz malzemeler vardır. Kullanışlı mutfak dekorasyonu örnekleri için galerimize bakmanız yeterli.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir