Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odası Tasarımları

Yatak odası tasarımları sadece yatak ve dolaptan oluşan tasarımlar değildir. Bu genel bir yatak odası tasarımını kapsar, yani takım içerisinde komodin varsa tuvalet aynası, puf, gardrop ve aksesuarlar yer alır. Bazı yatak odası tasarımlarında duvar panelleri ile soyunma kabini gibi görünen ayırma panelleri bile vardır. Normalden çok daha minik olan alanlar için tasarlanmış profesyonel küçük yatak odası tasarımları, sizi neyi nereye koyacağınızı düşünmekten kurtarır. Tasarım içerisindeki aksesuarlar küçük bir alan nasıl dekore edilir sorusunu baz alarak hazırlandığı için son derece konforludur. Örneğin bu tarz bir tasarım içerisinde çeşitli duvar panelleri bulunabilir. Bu duvar panelleri kendi içerisinde hazır gömme dolap ile gelir. Bazıları dekoratif raf sistemleri ve bazıları da sadece dikkat çekici yazıların olduğu süslemeler ile gelir. Aksesuar bazlı süslemede, dikkati belirli bir yöne çekerek odanın büyüklük algısını dağıtmak esastır. Tüm eşyaların bir araya toplanmaması, bir sürü küçük eşya yerine bir iki tane kocaman eşya kullanılması da hep bu algı yönetimine yöneliktir.

Küçük yatak odası tasarımlarında pencereler, gün ışığı iyi yönetilmelidir. Işığın nerden ve nasıl geldiğine bağlı olarak mobilyaların yerleşimini planlayabilirsiniz. Odada ayna kullanıyorsanız bunu pencerenin direk karşısına koymak yerine yanına veya başka bir yere koyabilirsiniz. Pencere karşısındaki ayna, oda içerisinde gün ışığının yansımasını sağlar ancak aynı zamanda ışığın kontrol edilmesini güçleştirir. Özellikle güneş doğduğu gibi ışığından uyanan biri için bu durum oldukça konforsuz olur. Renkli perdeler yerine açık renk perdeleri, bağlamalı kalın perdeler yerine de az yer kaplayan stor perde modellerini tercih etmek doğru bir seçim olur.

Küçük yatak odası tasarımları yukarıda bahsettiğimiz gibi farklı duvar panellerini ile satılabilir. Ancak sizin aldığınız takım içerisinde duvar paneli yoksa, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Küçük bir odanın herhangi bir duvarını farklı bir duvar kağıdı ile ya da doğal taş görünümlü duvar paneli ile farklılaştırmak, odanın derinliğini değiştirir. Bu farklı duvar ile odanız olduğundan daha büyükmüş gibi görünür. Küçük yatak odası modelleri galerisi size farklı alternatifler açısından fikir verebilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir