Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odaları İçin Öneriler

Modern günümüz insanının en büyük derdi, küçük alanları verimli bir şekilde kullanabilmek. Modern insanın şu anda karşılaştığı en büyük problem genel olarak yetersizlik. Yani yetersiz zaman, yetersiz alan, yetersiz para vs vs. tüm bu hayat telaşesi içerisinde en fazla sorun yaratan konularında başında evlerimiz geliyor. Şehir merkezinde oturan, işinden dolayı uzaklara gidemeyen herkesin başında aynı problem var, daracık evler. Salonunu ve mutfağını daha yaşanabilir hale getiren mimarlar nedense yatak odalarını en küçük, en basık ve en karanlık odalar olarak tasarlamaya devam ediyorlar. Güne uyandığımız bu odaların dekorasyonu aslında oturma odası dekorasyonlarından daha önemli olabilir. Uyandığınız andan itibaren üstünüze üstünüze gelen eşyalarla dolu daracık bir odada uyumak da imkansızdır. Böyle bir duruma maruz kalmamak için elinizde var olan neyse onu en iyi hale dönüştürmek zorundasınız. Bunu da ancak küçük yatak odaları için öneriler ve çözümler ile sağlayabilirsiniz. Hangi tarz mobilya seçebileceğinizden ne tarz renklerin kullanılacağına kadar çeşitli öneriler size her zaman yardımcı olur.

Küçük yatak odalarında oda içerisindeki her santimi verimli kullanmak lazım. Buna köşeleri ve yatak altları ile dolap arkalarından başlayabilirsiniz. Yatak altları, genelde boş valizler ve kışlık yazlık elbiseler için kullanılır. Eğer yatak odanızdaki karyolanızı alt kısmı çekmeceler veya dolaplar gibi kapalı depolama alanları olarak kullanım amacıyla yapılmış olanlarından seçerseniz odanızda size daha fazla yer kalır. Elbise dolabında yer kaplayıp ikinci bir dolaba ihityaç duymak yerine, sürekli kullanmadığınız elbiselerinizi yatak altındaki alanlarda saklamak en güzelidir. Yatak odalarının köşelerini, köşelik tarzındaki raflarla veya yine köşeye sığabile  dolaplarla değerlendirebilirsiniz. En önemli noktalardan bir diğeri olan duvar ve dolap arası boşlukları ise, dolaplarınızı duvara yapıştırarak çözebilirsiniz. Burada bahsettiğimiz yapıştırma tam bir yapıştırma değil mobilyaların yaslanmasıdır.

Genel olarak dar alanlarda büyük ve işlevsel mobilyalar kullanmak doğru bir harekettir. Küçük yatak odaları için önerilerden bir tanesi de kocaman bir gardrop kullanımıdır. Büyük bir elbise dolabı ortalıktaki bütün dağınıklığı toplar.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir