Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Evimizin direği gözümüzün bebeği, tabiki yatak odalarımız.  Gözlerimizi derin uykulara kapatmadan önce son gördüğümüz, yeni güne açtığımızda ilk gördüğümüz kutsal alanlarımız. Mutfağın, salonun, banyonun yani evin her yerinin konforlu olması şarttır, ancak en konforlu olması gereken yer yatak odalarıdır. Peki konforlu bir yatak odası dekorasyonu yapmak kolay mıdır? Eşyaları seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Bir yatak odası dekorasyonunda en önemli nokta nedir? Yatak odası dekore etmek oldukça kolay bir iştir. Ancak yatak odanız küçükse, kareyse bu konuda daha bilgili birilerinden yardım almak gerekebilir. Biz de bu yüzden küçük yatak odalarını uyku mabetlerine çevirmek isteyip de nasıl yapacağını bilemeyenlere küçük yatak odaları için dekorasyon fikirleri hazırladık. Kimini uygulayabileceğiniz kimini uygulaması daha zor fikirlerden seçtik. Hangileri olursa olsun hepsinin bir miktar size yardımcı olacağını unutmayın.

Bir oda ne kadar karanlıksa o kadar küçük görünür, aynı şekilde bir oda ne kadar aydınlıksa o kadar büyük görünür, bunu unutmayın. Bu düsturu tüm ev ve kapalı mekan dekorasyonlarında kullanabilirsiniz. Bu sebeple de küçük yatak odalarının gün ışığından en fazla nasıl faydalanabilirse o kadar faydalanır hale gelmesini sağlıyoruz. Pencerelerin önlerini açık bırakıp, dolap gibi büyük mobilyaları pencerenin yanına değil de karşısına yerleştiriyoruz. Imkanımız varsa bu odaların pencerelerini diğerlerine göre daha büyük seçiyoruz. Eğer yeni ev yaptırıyorsanız veya odanızda geniş çaplı bir tadilat varsa bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz. Pencerelerin perdeleriniz açık renkli kocaman olmayan kibar perdelerden seçerek gün ışığının etkisini artırıyoruz. Pencerenin direk karşısına yatak koymak zorunda kaldıysanız perde olarak pencerenin tamamını kaplaya  koyu renk bir stor perde kullanabilirsiniz. Stor perdeler, küçük alan dekorasyonlarında oldukça kullanışlıdır. Hatta mümkünse, yani eğer karşınızda biri oturmuyorsa boşsa, bu tarz küçük yatak odalarında sadece tül bile kullanabilirsiniz.

Odanın aydınlık ve ferah olması için açık, soft renkleri tercih etmek gerekir. Odanızın anneanne odasına dönüşmesini istemiyorsanız renkli yastıklar ile odaya hareket katabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir