Genel Dekorasyon

Küçük Antre Dekorasyonu Örnekleri

Kapıyı açtığı gibi ferah, aydınlık, tertemiz ve derli toplu bir giriş ile kim karşılaşmak istemez. Herkes evinin girişini şık ve tertipli yapmaya özen gösterir ancak daracık, karanlık, ışık almayan ev girişleri buna pek izin vermez. Her tarz evin kendine özel dekorasyona ihityacı vardır. Küçük antre dekorasyonu örnekleri inceleyerek, sizin evinizin ne tarz bir girişi var buna göre hangi örnekler ile benzer, bu örnekleri uygulayabilir misiniz anlayabilirsiniz. Küçük antreler de tıpkı tüm küçük odalar gibi dekorasyonu oldukça emek gerektiren alanlardır. Aman canım sadece giriş ne olcak, nasıl görünürse diye düşünmeyin. Misafirlerinizi, sizi, eve gelen herkesi ilk karşılayan antrelerdir. Bu yüzden de antrelerin dekorasyonları oldukça önemlidir.

Ev girişleri yani antreler genel olarak karanlık alanlardır, direk ışık almazlar. Etraflarındaki odaların pencerelerinden gelen ışıklar ile aydınlanır. Eğer apartman dairesinde yaşıyorsanız kapıdan da  ışık girme ihtimali yoktur. Bu yüzden ilk işe antrelerin iyi aydınlatılmasıdır. Küçük ve dar antreleri derinlik veren kuvvetli lambalar ile aydınlatabilirsiniz. Doğal aydınlatmalar kadar etkili olmasa da iyi ışıklandırılmış bir giriş iyi bir intiba bırakır. Aydınlatma konusunu bu alana yerleştirdiğiniz aynalar ile de destekleyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi aynalar kendisine gelen ışıkları doğrudan yansıtır. Yansıyan ışıklar da bulundukları ortamı daha ışıklı, daha aydınlık gösterirler.

Aydınlatma konusunun ardından girişin diğer en önemli detayı, mobilyalar. Eskiden portmanto olarak adlandırılan mobilyalar şimdilerde dresuar olarak adlandırılmaya başlanmış. Bu mobilyaların içine kıyafetlerin asılabildiği tasarımları olduğu gibi sadece bir yüksek masa gibi tasarlanan şık, çekmeceli veya çekmecesiz modelleri de vardır. Küçük antrelerde genelde yer kaplamayan, köşeye yerleştirilebilen ve köşesi olan tarzları da oldukça kullanışlıdır. Anahtarları her gün nereye koyduğunuzu aramamak için eve girer girmez içine koyabileceğiniz bir aksesuarı bu dresuarın üzeirne yerleştirebilirsiniz. Yer varsa eğer askılık da bu alana yerleştirilebilir.

Giriş alanı yani antrenizin özelliklerine göre burayı renklendirmek için çiçek kullabilirsiniz. Genel olarak bina girişlerinde veya apartman girişlerinde bitkiler kullanılır.  

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir