Mutfak Dekorasyonu

Küçük Amerikan Mutfak Örnekleri

Günümüz modern dünyasında şehir merkezlerinin daralması sonucunda yükselen ev fiyatları, evlerin de minimum metrekareye sahip olmasını sağladı. Tahmin edebileceğiniz gibi evler küçülürken minimuma indirilen alanların başında da mutfaklar geldi. Mutfakların bu kadar küçük olmasına rağmen maksimum alan verimi sağlama çalışmaları da kullanılan eşyalar, dekoratif malzemeler ve tasarımlar ile hazırlanmaya çalışılıyor. Açık mutfak ya da amerikan mutfak olarak adlandırılan bu mutfak modelleri en küçük alanların en verimli mutfaklara dönüştürülmesini sağlıyor. Biz küçük amerikan mutfak modelleri ve örneklerini hazırlayarak küçük ev dekorasyonu yapanlara farkı fikirler vermek istedik. Aklınıza gelebilecek tüm ev dekorasyonlarına uyumlu, piyasada yer alan genel modellerden farklı tasarımlar isteyenler için ideal tasarımlar galerimizde sizleri bekliyor.

Küçük mutfaklar için en kullanışlı öneriler

Ayrı bir oda olarak dekore edilen mutfakların yerini alan açık mutfak modelleri veya amerikan mutfak modelleri, bir dolap ardına gizlenebilen tek duvar mutfaklar olabildiği gibi salonun en şık parçalarından biri de olabilirler. Şık ve göz alıcı bir mutfak tasarımı için çok geniş bir alana ihtiyacınız yok. Önemli olan akıllıca çözümler üretilmiş, kullanışlı ve pratik mutfak modelleri oluşturmaktır. Küçük mutfaklar için öneriler daha doğrusu çözüm önerilerinin başında büyük, gösterişli ama işlevsiz mobilayalardan uzak durmak gelir. Büyük mobilyalar salon gibi geniş alanların döşemesinde kullanışlı olabilirken mutfak gibi her metrekarenin değerli olduğu küçük alanlarda kullanışsızdır. Özellikle salonla birlikte olan amerikan mutfak tasarımlarında, mutfak çoğu zaman misafirleri karşılan ilk alanlardan biri oluyor. Böylece evin vitrini haline gelen mutfaklar, eskiden olduğundan çok daha önemli bir hale geliyor.

Görünmez amerikan mutfak örnekleri

Görünmez mutfak mı olurmuş demeyin, burada sözünü ettiğimiz mutfak modelleri üzerine bir dolap kapağı kapatıldığı anda yok olan, kapağı açılmadığı sürece kimsenin içinde ne olduğunu anlayamadığı mutfaklardır. Kendine ait mutfak dolapları, lavabosu hatta bazen masası bile olan bu mutfakları çok aşırı küçük evlerde kullanabilirsiniz. Dolapların kapağı kapandığı anda ne olduğu anlaşılmadığı için evin dilediğiniz alanına yerleştirebilirsiniz. Farklı mutfak modelleri için amerikan mutfak modelleri içeriğimize bakabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir