Mutfak Dekorasyonu

Krem Rengi Amerikan Mutfak Modelleri

Kadınlar evde vakitlerinin büyük bir kısmını nerede geçiriyor dersiniz?  Cevabın mutfak olduğunu tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. İşte tam da bu yüzden bir eve taşınırken ilk dikkat edilen şey mutfak ile ilgili detaylar olurken konu ev yenilemeye geldiğinde değişiklik yapılmak istenen ilk yer de mutfak oluyor.  Bunlardan hangisi sizin duruma denk geliyor bilemeyiz ama emin olduğumuz bir nokta var: Mutfak dolabında en kullanışlı renk denince akla ilk olarak krem rengi Amerikan mutfak modelleri geliyor.

Mutfak dolabı rengi nasıl olmalı?

Mutfağınızı yenileseniz de sıfırdan inşa etseniz de maliyeti az olmayan bir işe adım atıyorsunuz. Yeni teknoloji ürünü raf sistemleri, birbiri ile yarışırcasına  göz alan renk ve model çeşitleri arasından seçim yapmanın kararsızlığı da buna eklenince oldukça pahalı yanlış tercihler yapabiliyoruz. Mutfak dolaplarının rengine karar verme aşaması yanlış tercihe en açık olan noktalaran biri.  Son dönemlerde kullanılmaya başlanan cesur renkler, kontrast kombinler cezbedici duruşları ile akılları karıştırsa da son kararı vermeden önce sıkılma payını düşünmenizde fayda var. Çünkü dergilerde ya da modellerde gördüklerimiz bizi büyülerken gözümüzü de kör edebiliyor. Düşünülmesi gereken ilk şey uzun ömürlü kullanım olması gerekirken tercihler bu adım bir kenara atılarak yapılıyor. Sonuç tabii ki hüsran.

Krem rengi ile zamansız mutfaklar

Ne demiştik; en önemlisi uzun ömürlü kullanım. Manavdan bir kilo muz almadığımıza göre geleceği ve kullanım kolaylığını düşünerek tercih yapmakta fayda var. Her sene çıkan yeni ürünlerin albenisine karşı modası hiç geçmeyecek olanın yeri her zaman başkadır, değil mi? Günün birkaç saatini geçirdiğiniz alan ferahlığı ile “ bana gel” dese hoş olmaz mı? Bu nedenle  hem renk aralıkları hem de parlak yapıları ile iz bırakmadan kolay temizleme avantajı  yaratan krem rengi Amerikan mutfaklar uzun dönemde kazanç hanenizde yer alacaktır. Bunun yanında krem kahve mutfak dolapları ya da krem kapiçino mutfak dolapları ile yumuşak geçişler yaratabilir, modası geçmeyecek bir mutfak sahibi olabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir