Kına Tepsisi Süsleme Fikirleri

Kına tepsisi süsleme, eğlenceli olduğu kadar dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan bu günde her detayın mükemmel olmasını, uyum içinde olmasını istersiniz. Damadın bile, gelinin giydiği bindallının renginde kravat takması gerekir. Biz de detayların bu kadar önem arz ettiği bir gün için en kolay ve güzel kına tepsisi süsleme fikirlerini bir araya getirdik. Burada, klasik bir kına tepsisi nasıl süslenir bunun anlatımının yanında farklı süsleme fikirleriden de bahsedeceğiz.

Kına tepsisi nasıl süslenir?

Kına tepsisi olması için, kenarları yüksek olan herhangi bir tepsi kullanabilirsiniz. Ayrıca sadece iskelet olarak tepsiyi nişan ve kına malzemeleri satan herhangi bir mağazadan satın alabilirsiniz. Süslemesi yapılmayan sade tepsileri oldukça iyi bir fiyata bulabilirsiniz. Kına tepsisini normal tepsiden yapabileceğiniz gibi kartondan hazırlanmış özel tepsilerden de yapabilirsiniz. Hangisini tercih ederseniz edin, farklı şekillerde süsleme yapabilirsiniz. Ilk yapmanız gereken bu tepsiyi kaplamak. Dilerseniz bunu saten parlak bir kumaşla yapabilirsiniz. Isterseniz de kadife kumaş veya tül kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bir tanesini tepsinin tamamını kaplayacak büyüklükte kesin. Mümkünse yuvarlak şekilde kesmeye çalışın. Kumaşı veya tülü gerekenden fazla keserseniz etrafını kısaltabilirisniz ancak eğer ihtiyacınız olandan daha küçük keserseniz maalesef tüm kumaş boşa gidebilir.

Kumaşı hazırladıktan sonra tepsinin etrafını kaplayın, alt kısımlarından fazlalıkları kesip silikon ile yapıştırın. Ortasına kına tabağını yine silikon ile yapıştırın. Ancak silikonu fazla sürmeyin üzerine çıkmasın, buna dikkat edin. Kına tepsisi temel anlamda hazırdır. Sonrasında tepsinin etrafını isterseniz elinizle sırmalı ipler alarak işleyebilirsiniz. Veya hazır satılan altın renkli süsleme iplerini yine az miktar silikon ile yapıştırabilirsiniz.

Kına tepsisi süsleme fikirleri tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Tuhafiye dükkanlarından alabileceğiniz tüm malzemeleri şık ve gösterişli bir kına tepsisi hazırlamak için kullanabilirsiniz. Kına tepsileri ve süsleme şekilleri hakkında daha fazla bilgi almak, örneklerini görmek için en güzel kına tepsisi modelleri yazımıza göz atmalısınız. Ayrıca sizler için hazırladığımız galerimizde, farklı modelleri ile öne çıkan kına tepsilerini, süsleme modellerini ve farklı fikirleri görebilirsiniz.

beyaz-kurdeleli-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
boncuklu-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
degisik-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
en-guzel-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
farkli-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
firfirli-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
kalpli-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
kina-tepsisi-susleme-fikirleri
kirmizi-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
kolay-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
modern-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
mor-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
osmanli-tarzi-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
pembe-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
pratik-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
pudra-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
sapli-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
satenle-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
tasli-kina-tepsisi-susleme-fikirleri
yaldizli-kina-tepsisi-susleme-fikirleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri