Kaşmir Yolluk Halı Modelleri

Oda dekorasyonları kadar odalar arasında geçişi sağlayan alanların dekorasyonları da oldukça önemlidir. Antreler koridorlar uzunluklarına göre farklı tarzda halılar ile kaplanır. Eskiden beri ev mimarisinde koridorlar genelde dar ve uzun tasarlanmıştır. Durum böyle olunca da bu dar ve uzun alanlara uygun yolluk dediğimiz yine dar ve uzun halılar ortaya çıktı. En sevilen kaşmir yolluk halı modelleri de bu yıl özel koleksiyonlarında geniş, çok dar ve orta darlıkta farklı tasarımlara yer verdi. Genişliğine sizin karar verdiğiniz yolluk halılar bir çok yerde kocaman rulolar halinde satılıyor. Yani siz koridorunuzun boyu ne olursa olsun, istediğiniz kadar uzunlukta yolluk halı alabiliyorsunuz. Sizin istediğiniz uzunlukta kesilen yolluk halıların ucuna da orada overlok yapılıyor, böylece sonrasında halının ipliklenmesi englenmiş oluyor.

Antre dekorasyonu da odalar kadar önemli

Evininizin ilk girişince kocaman bir antre olabilir. Odalardan herhangi birine giriyor sonrasında diğer odalara geçiyor da olabilirsiniz. Ancak her halukarda mutlaka odalar arası geçiş yapıldığında koridor dekorasyonu göz çarpar. Evimizin vitrini salonumuza giderken de koridorlardan antrelerden geçmek zorundayız. Durum böyle olunca koridor dekorasyonu da önem kazanıyor. Antreler, en eski zamanlardan beri fayans ve benzeri zemin kaplama maddesi kullanılarak hazırlanıyordu. Şimdilerde yavaş yavaş farklı malzemeler kullanılmaya başlansa da yine de bir çok evde fayans var. Bu tarz zeminlerde kaymaz tabanlı, kalın yolluk halı modellerini kullanmak gerekir. Kaymaz taban olmayan yolluk hızlı bir yürümede kolaylıkla kayabilir, üzerindeki kişi ters düşebilir. Çocuklu evlerde bu tarz kayabilen halılar büyük tehlike oluşturur. Tıpkı mutfaklarda kullanılan kaymaz taban mutfak halıları gibi kaymaz taban yolluklar tercih edilmelidir. Aklınıza gelebilecek tüm desen ve renklerde kaymaz taban yolluk halı bulmak mümkündür.

Yollukların renklisi, kolay temizlenebileni makbuldür

Koridorda kullandığımız yolluk halılar, tüm oda halılarından çok daha hızlı kirlenir. Bunun en önemli sebebi genelde girişte bulunmalıdır. Bu halıları açık renklerden uzak canlı renk tonlarında, renkli ve şık tasarımlardan seçerseniz sık sık temizlik yapmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca silinebilen ya da kolayca temizlenebilen özellikteki yolluklar size zaman kazandırır.

degisik-kasmir-yolluk-hali-modelleri
degisik-kasmir-yolluk-hali-modelleri
en-guzel-kasmir-yolluk-hali-modelleri
en-guzel-yolluk-hali-modelleri
en-modern-kasmir-yolluk-hali-modelleri
en-renkli-kasmir-yolluk-hali-modelleri
kabartmali-kasmir-yolluk-hali-modelleri
kasmir-pastel-yolluk-hali-modelleri
kasmir-sedef-yolluk-hali-modelleri
kasmir-yolluk-hali-modelleri
klasik-kasmir-yolluk-hali-modelleri
modern-kasmir-yolluk-hali-modelleri
ozel-kasmir-yolluk-hali-modelleri
parlak-kasmir-yolluk-hali-modelleri
patchwork-kasmir-yolluk-hali-modelleri
renkli-kasmir-yolluk-hali-modelleri
sik-kasmir-yolluk-hali-modelleri
trend-kasmir-yolluk-hali-modelleri
yeni-sezon-kasmir-yolluk-hali-modelleri
yolluk-hali-modelleri

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri