Ev Dekorasyon Fikirleri

İkea Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonlarını tarzı ve içerisinde kullanılan mobilyalar bakımından temelde ikiye ayırabiliriz, estetik ve şık bir görünümü olan dekorasyonlar ile kullanışlı ve fonksiyonel dekorasyonlar. Maalesef bu iki dekorasyon tarzını bir araya getirmek oldukça zor. Kime sorsanız aynı şeyi söyler çünkü bir mobilyanın şık olması ve konforlu daha doğrusu kullanışlı olması aynı anda çok zordur. Her ülkenin kendine özgü bir kültürü bu kültürün bir yansıması olan ev dekorasyonu anlayışı vardır bu konudan daha önce bahsetmiştik. Bizim türkler olarak göçebe bir kültürden geldiğimizi o yüzden saraylar köşkler yapmaya çok geç başladığımız söylemiştik. Aynı zamanda avrupalıların hiç bir zaman göçebe olmayan kültürleri sayesinde son derece süslü bir mimari üretebildiklerini çünkü başka yapacak çok da işleri olmadığını da anlatmıştık. Tıpkı bunun gibi kuzey ülkelerinin aşırı soğuk hava ile zor hayat koşulları karşısında son derece konforlu bir ev hayatı oluşturmak zorunda kaldıklarından da kısaca bahsetmiştik. Hem konforlu hem de şık tasarımların babası olan kuzey ülkelerinden gelen bir marka da bize bu kullanışlı ve estetik mobilya örneklerini sunmuş oldu. Ikea dekorasyon örnekleri genel hatları ile bakıldığında hem şık ve estetik, hem uzun ömürlü ve oldukça fonkisyoneldir. Kuzey ülkelerinin insanları fonksiyonel olmayan bir şeyi kullanmaz. Ne kadar güzel olursa olsun alıcı bulmaz tam da buz yüzden kuzey ülkelerinden çok iyi tasarımcılar ve çok iyi mobilya markaları çıkar.

Sade tasarımların ince çizgiler ile buluştuğu, renklerin daha canlı ve daha doğal bir hale geldiği, beyazın en güzel tonlarının bir arada bulunduğu ikea dekorasyon örnekleri yatak odasından oturma odalarına, mutfaklardan çocuk odalarına hatta bebek odalarına kadar tüm oda dekorasyonları konusunda ilham vermeye devam ediyor. Ister ikea mobilyaları ile bu dekorasyonu yapın isterseniz kendiniz farklı marka koleksiyojnlarından benzer ürünler bulun bu tarzları oturtmak için elinizden geleni yapabilirsiniz. Sıcak ve samimi bir ortamı ferah ve sakin bir ortamla birleştiren dekorasyonları iyice inceleyin. Farklı ikea dekorasyon örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir