Genel Dekorasyon

Gri Koltuk Kırlent Kombinleri

Gri Koltuk Kırlent Kombinleri ile evinizin mobilyalarını modern ve estetik bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Son zamanların trend koltuk renklerinden birisi de gri renk koltuklardır. Sadeliği ve şıklığı ile evinizi zengin gösterecek olan gri koltuk modellerine hangi renk uyum sağlar yazımızda bahsedeceğiz.

Gri koltuk ve kırlent kombini olarak renklerin uyumu burada çok önemlidir. Gri renk koltuğa uyum sağlayan kırlent renkleri olarak farklı kombinasyonlar deneyebilirsiniz. Hemen pek çok renk gri ton koltuklarınıza uyum sağlayacaktır. Gri ton koltuklarınızla uyum sağlayabilecek renk kombinasyonunu örneklerle açıklayalım:

Gri, siyah ve beyaz uyumu

 Sadelikten yana tercihini kullananlar için gri, siyah ve beyaz tonları işini görecektir. Fazla renk kalabalığından hoşlanmayan kişiler için bun renkler gayet idealdir.

Sarı ve hardal tonları

Ortama sıcaklık ve hareketlik katmak isteyenler için hardal ve sarı tonlarında kırlent seçimi doğru olacaktır. Gri renk koltuklarınızı sadelikten daha hareketli bir yapıya kavuşturmak için bu tonları tercih edebilirsiniz.

Pembe renk kombini

Pembe ile grinin uyumu da ortama renk katmaktadır. Pembenin sıcaklığından ve grinin asilliği ve estetiğinden yararlanmak isteyenler için gri-pembe uyumu harika bir seçenektir. Evinizde perde ve halılarınız da pembe tonlarındaysa uyum daha da ön plana çıkabilecektir.

Gri- Kırmızı Kombinasyonu

Sıcak bir atmosferde bulunmak isteyenler için kırmızı ve kırmızıya yakın renklerde ortama hoşluk katacaktır. 

Yeşil-Gri Kombini

Gri renk koltuklarınıza yeşil tonlarında kırlentlerde gayet güzel uyum sağlayacaktır. Özellikle yağ yeşili ile grinin muhteşem uyumu odanızın havasını değiştirebilir.

Gri- mavi renk kombini

Tercihini sadelikten yana  devam ettirenler için ideal renk kombinleri için de gri ve mavi kombinler yer almaktadır. Yoğun renk cümbüşünden hoşlanmayanlar için gri ve mavi ikilisi yeterli olacaktır. 

Gri- turuncu kombini

Ortama renk ve hareketlilik katmak isteyenler için ideal renk kombinasyonudur. Ortamın cıvıl cıvıl sıcacık olmasını isteyenler turuncunun enerjisinden yararlanabilir.

Salon Dekorasyonunda Gri Koltuk ve Yastık Kombinasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Salon dekorasyonunda gri koltuk ve yastık kombini ortamın boğuk ve sıkıcı olmasını engellemek için dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Bunun yastıklarınızın renklerini seçerken dikkatli olmada fayda vardır. Örneğin gri renk koltuklara aynı renk ve tonda yastık seçmek yanlış bir seçim olacaktır.

Salonda gri renk koltuk kullanacaksanız seçeceğiniz yastıklar için salonun ağırlığına yakışır renkler seçmelisiniz. Örneğin krem, bej, pudra gibi renkler salondaki gri renk koltuklar için idealdir. Diğer canlı renkleri oturma odalarında kullanmak daha doğru olacaktır.

Sadelikten çok hoşlanmayan salonunda diğer odalar gibi canlı ve hareketli olmasını isteyen kişiler gri renk tonunu harekete geçirmek için daha sıcak ve canlı renkleri de seçebilirler. Örneğin turuncu, kırmızı ve pembe gibi renk yastık seçimleri de gri renk koltuklar için ideal olabilir.

Odanızın Eşyalarıyla Uyumunu Bozmayın

Gri renk koltuk ve kırlent kombini yaparken evinizin perde, halı gibi eşyalarıyla uyumuna da dikkat etmek gerekir. Duvarları da unutmamak gerekir. Perde, duvar ve halınıza uygun renkte yastık seçimi yaparak hem gri renk koltuklarınızın renklendirebilir hem de odanızın diğer eşyalarıyla yastıklarınızı uyumlu hale getirmiş olursunuz. 

Gri renk koltuklar hangi odada daha uygun kullanılır diye soracak olursanız oturma odaları için daha uygun olur diyebiliriz. Salonlar daha ağır mekanlar olduğu için renk kombini yaparken daha dikkatli olmak gerekir. Oturma odaları için ise renk seçimi daha zengin diyebiliriz. Burada tercih tabi ki size kalmış. Odanızın durumuna göre koltuğunuzun rengi dışında boyutunu da odanızın genişliğine göre seçebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir